“Росія не буде просити”: Медведєв жорстко відповів Заходу на санкції

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Москва не буде першою просити Захід скасувати санкції.

“Розумієте, яка штука, дійсно, ці обмеження ввели не ми. Ми точно не будемо говорити: “Давайте, хлопці, щось ослабимо, давайте ми щось поскасовуємо, може бути, і ви підете нам назустріч”, – зазначив Медведєв , передають “РІА Новини”.

За його словами, це неправильно, і з точки зору переговорної етики, і з точки зору відповідальності за результат.

“Але ми чуємо, що говорять нам представники окремих країн. І якщо, припустимо, керівництво Європейської комісії, якщо говорити про Євросоюз, або якісь інші країни, які теж перебувають у списку, дозріють для того, щоб ці санкції скасувати, ми будемо дивитися на наші заходи”, – резюмував прем’єр-міністр Росії.

Нагадаємо, 29 грудня 2018 року набуло чинності рішення Євросоюзу щодо продовження економічних санкцій проти Росії на півроку, до 31 липня 2019-го.

Обмежувальні заходи проти Росії спрямовані на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на сфери, пов’язані із виробництвом товарів подвійного призначення.

Також проти Росії діють такі обмеження:

  • обмеження доступу до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для 5 основних державних фінансових інститутів та їхніх контрольних дочірніх компаній, створених за межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній;
  • заборона на експорт та імпорт зброї;
  • заборона на експорт товарів подвійного призначення для військових цілей або кінцевих споживачів у Росії;
  • обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку й розвідки нафти.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ