Австралія: від пожеж до повеней

Сезон екстремальних явищ в Східній Австралії – таких як лісові пожежі, спекотне літо і тривалі посухи – в середині лютого прийняв новий драматичний оборот. Лише за кілька днів на райони Квінсленда і Нового Південного Уельсу вилилося більше дощів, ніж за весь 2019 рік. Повінь призвела до виходу річок з берегів і грязьових потоків.

Загальна кількість опадів за 24 години склало 200 мм, а за тиждень – від 500 до 700 мм, повідомило австралійське метеобюро. Штормові фронти проходили всередині країни один за іншим з 5 по 10 лютого.

Знімки, отримані супутником Landsat 8 25 січня і 10 лютого, показують південно-східне узбережжя Нового Південного Уельсу. На верхньому фото видно шрам від суворого пожежного сезону 2019-2020, а на нижньому – затоплені землі фермерських спільнот Наура і Бомадеррі, розташованих приблизно в 160 км на північний захід від Сіднея.

За повідомленнями ЗМІ, в Сіднеї випало найбільша за останні 30 років кількість опадів, що супроводжувалися сильним вітром. Стихія залишила без електрики більше 100 000 жителів, були повалені дерева та пошкоджені автомобілі. Через повінь евакуювали кілька районів Нового Південного Уельсу.

Але були і позитивні сторони. Завдяки опадам погасли кілька великих лісових пожеж, що скоротило число активних вогнищ до 37. Велика частина Австралії протягом 3-5 років відчувала посуху, і тепер деякі райони знову почали озеленюватися. Зростання рівня води в річках і зволоження грунту подарували надію фермерам і водогосподарським організаціям.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ