Які замки краще поставити на вхідні двері?

Основою безпеки будь-якого житлового приміщення служать не двері, а замок. Якими б щільними, масивними і надійними не здавалися вхідні двері, якщо вони не обладнані якісним запірним механізмом, толку від них буде мало.

Купити замок можна на сайті houselock.com.ua. Але перед тим, як зробити це, багато людей задаються питанням, які замки краще встановлювати, щоб відчувати себе в цілковитій безпеці. Найбільш популярними є два типи запірних механізмів:

  • циліндрові;
  • сувальдні.

Саме серед них і спробуємо визначити, які замки краще. Механізми першого типу відносно молоді, якщо враховувати всю історію дверної фурнітури. Їх основна перевага – ефективне протистояння інтелектуальному злому, тобто, коли підбирається ключ або відмичка. Для більшої надійності сучасні моделі виготовляються з міцного металу. Щоб замок міг протистояти висвердлюванню, його оснащують броньованими накладками. Також слід звертати увагу на довжину висунення засуву – вона повинна становити не менше двох сантиметрів.

Замки другого типу більш ефективні проти силових методів впливу. Довжина засуву в таких запорах повинна становити не менше трьох, а краще не менше чотирьох сантиметрів. Головний недолік – наскрізна замкова щілина.

Складно сказати, які замки краще з вище представлених. Фахівці радять поєднувати обидва типи. Це значно посилить міцність двері і підвищить безпеку вашого житла. При цьому основним запірним механізмом повинен бути циліндровий, а ось сувальдний – допоміжним.

Клас безпеки – основний показник

Намагаючись зрозуміти, які замки кращі, просто попросіте продавця надати сертифікат на конкретну продукцію, яка вам сподобалася. Замки першого і другого класу найменш надійні і придатні лише для міжкімнатних дверей. Вироби третього класу краще використовувати в якості додаткових, а ось запірні механізми четвертого класу найбільш надійні. Для їх злому навіть досвідчений зловмисник витратить не менше тридцяти хвилин.

Часто споживачі не можуть вибрати між накладними та врізним замком. По суті, особливої відмінності між ними немає, крім способу монтажу. Якщо ви хочете зрозуміти, які замки кращі за додатковими опціями, тоді зверніть увагу на механізми системи «No Key» або замки-антипаніка. Такі пристрої відмикаються зсередини без ключа, а лише при легкому натисканні на невелику ручку. Дана система допоможе швидко і без паніки відкрити двері, якщо в приміщенні сталася НП, наприклад, пожежа. Однак їх вкрай рідко використовують в приватних будинках і квартирах – вони розраховані на громадські заклади.

Вибирайте кращі замки у провідних виробників

На вітчизняному ринку представлена продукція багатьох виробників, в тому числі і зарубіжних. Природно, споживачеві вкрай складно зорієнтуватися в такому розмаїтті і зрозуміти, які замки кращі. В цілому, вітчизняна продукція також досить непогана, але в основному поступається в надійності і якості запірним механізмам відомих світових брендів, які також лідирують у виробництві елітних замків. Спробуємо проаналізувати продукцію кількох відомих брендів і зрозуміти, яка з них краща і в чому саме.

Головна перевага зарубіжних виробників – це умови, в яких доводиться працювати, а точніше, нормативна база та європейське законодавство, що вимагають відповідального підходу до виготовлення виробів на кожному етапі, що позитивно позначається на якості замків. Так, сьогодні запірні механізми всіх найвідоміших європейських брендів виготовлені з більш якісних матеріалів, вузли надійно з’єднані між собою. Самі замки зарубіжних компаній мають більш продуману конструкцію, здатну ефективно чинити опір будь-яким варіантам злому. Серед таких компаній виділяються наступні:

  • CISA (Італія);
  • MOTTURA (Італія);
  • EVVA (Австрія);
  • KABA (Австрія);
  • ABLOY (Фінляндія) і багато інших.

Вибираючи замок, детально ознайомтеся з їх технічними характеристиками. Це дозволить максимально точно оцінити ту чи іншу модель. Оскільки можна придбати запірний механізм CISA або KABA, а він виявиться легкою здобиччю навіть для недосвідченого зломщика. Причина може критися в тому, що був куплений міжкімнатний замок і встановлений на вхідні двері. Як відомо, запори для міжкімнатних дверей мають низьку здатність протистояти будь-якому виду злому і на їх відкриття необхідно витратити всього лише кілька хвилин, а то й секунд. Тому в такій ситуації потрібно звинувачувати не виробника, а власну неуважність. Крім цього, кожен бренд, навіть найбільш відомий, випускає особливі «економ» -серії замків, які представляють собою далеко не найбільш надійні запірні механізми.

Тому, перед тим, як придбати замок, в першу чергу ознайомтеся з його технічними характеристиками і переконайтеся, що він здатний ефективно вирішувати завдання, які ви спробуєте на нього покласти.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ