Інститут нацпам’яті пропонує змінити порядок святкування 8 березня, 1 і 9 травня

Український інститут національної пам’яті пропонує внести зміни в порядок святкування 8 березня, 1 і 9 травня в Україні, про це розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Ініціатива Українського національного інституту пам’яті про зміну календаря державних свят передбачає залишити 1 травня вихідним днем, проте його формат буде змінений – мова йде про Свято праці, а не про Міжнародний день солідарності трудящих.

Також пропонується перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня і переформатування 8 березня з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок, причому пропонується позбавити його статусу вихідного.

“Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він поки не затверджений, тому що отримав зауваження з боку Міністерства культури”, – підкреслив В’ятрович. За його словами, була досягнута домовленість про проведення широких консультацій за участю громадськості та Міністерством культури, щоб, можливо, подавати цей законопроект як урядовий.

“Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тому будемо подавати його як депутатський законопроект. Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це – продовження декомунізації. Тому що ми нарешті повинні припинити жити синхронно з державою-агресором “, – додав глава Інституту нацпам’яті.

НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ