Філарет розповів про шанс стати главою РПЦ і реакцію Путіна

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет в 1991 році мав шанси стати главою Російської православної церкви, проте програв в конкуренції з майбутнім патріархом Алексієм.

Про це він розповів в інтерв’ю «Сегодня».

За словами Філарета, за кандидатуру Алексія виступало КДБ, а за нього – Політбюро ЦК КПРС.

«Я був обраний місцеблюстителем на засіданні Священного синоду таємним голосуванням. І цього ніхто не чекав! Тому що КДБ вибрала місцеблюстителем і патріархом Алексія (Рідігера), а синод таємним голосуванням обрав мене. Це було для всіх несподіванкою. Тобто домовлялися, що буде Алексій, а став Філарет. Але потім почалася «робота» КДБ і вмовили архієреїв в результаті голосувати за митрополита Алексія (Рідігера)… Сталося так, як вирішив КДБ. Хоча Політбюро ЦК КПРС робило ставку на мене, як я потім дізнався в кулуарах. Тобто ставлеником від КДБ був Алексій, а від Політбюро був я», – каже Філарет.

Пізніше, за словами почесного патріарха, президент РФ Володимир Путін шкодував про вибори глави РПЦ і говорив: «Ми помилилися, обравши Алексія патріархом. Треба було вибирати Філарета. Якби Філарет був обраний, Україна була б наша».

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ