Українцям почали блокувати Youtube-канали

Youtube, частина глобальної корпорації Google, почав без розбору блокувати канали своїх користувачів. Основних причин декілька: нові вимоги до розміщення контенту і перехід на ручний режим модерації. Причому в зоні ризику не стільки новачки, скільки «старожили» Youtube-спільноти.

Наприклад, недавно, за скаргою Роскомнадзора була заблокована трансляція на онлайн-каналі Національної громадської телерадіокомпанії України про військовослужбовців АТО. Модератори американського майданчика пішли на поводу у росіян і не стали розбиратися, чи правда, що український контент порушує закони іншої країни і пригрозили блокуванням всього каналу. Іншими словами, якщо, наприклад, в РФ якась українська організація, сайт або тема знаходяться під санкціями або заборонені, канал просто можуть відключити.

З подібними проблемами стикаються не тільки держструктури і приватні компанії, але і рядові користувачі.

«На даний момент YouTube модерують в ручному режимі. Це пов’язано з тим, що багато користувачів дуже добре навчилися «домовлятися з роботами» (обходити їх алгоритми, переслідуючи власні цілі). Youtube це не подобається, і вони вирішили перейти на ручну модерацію. Але тут включився людський фактор. Банально – люди можуть помилятися. У них може бути поганий настрій і / або особисті забобони. Таким чином, страждають навіть старі великі канали, які повністю відповідають всім правилам і вимогам по всьому світу », – розповів UBR керівник компанії Fomin Software Developer Денис Бойко.

Канал можуть заблокувати не лише через неналежний контент або сумнівну рекламу, але і якщо на відео надходить багато скарг від різних користувачів. Модератори особливо не з’ясовують, чи виправдані ці скарги або надумані. Просто в момент, коли вони досягають певної критичного кількості – канал блокується. Якщо ж сигнал надходить від держструктури якоїсь країни, досить і одного негативного відгуку.

Шанси вирішити питання самотужки не дуже великі, так як майданчик дуже неохоче йде на контакт з простими користувачами. Розблокування каналу може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців.

«Якщо канал особистий, користувачеві простіше створити новий, можливо, під іншим ім’ям і т.д. Але якщо заблокований канал був створений як корпоративний (на реквізити компанії), то це назавжди і безповоротно. Тобто, створити другий канал даної компанії вже неможливо », – зазначив Денис Бойко.

НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ