Чи буде в Україні два Різдва: як перекроять календар свят

У найближчий четвер, 16 листопада, нардепи можуть додати українцям ще один вихідний день – 25 грудня . Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій. За його словами, така пропозиція міститься в зареєстрованому в Раді законопроекті: «Пропонується 25 грудня, Різдво Христове (католицьке), зробити вихідним днем, так само як і 7 січня. І ми маємо підтримку залу ». Тож давайте разом розберемося, які ще нові свята можуть з’явитися в 2018-му, а про які, можливо, доведеться забути.

Для католиків і протестантів

Член комітету з питань культури і духовності, нардеп Олександр Бригинець (БПП) розповів, що законопроект, що пропонує додати в КЗпП 25 грудня (Різдво за григоріанським календарем) в якості свята і вихідного, внесла група депутатів від БПП, РПЛ, «Народного фронту ». Автори хочуть зрівняти в правах на святкування Різдва прихожан католицько-протестантських релігійних громад з православними. «У нас є кілька мільйонів людей, для яких католицьке Різдво є дуже важливим, і було б несправедливо змушувати їх працювати в цей день», – каже Бригинець. Втім, в релігійних колах неоднозначно сприймають цю ідею.

“Рада ініціює законопроекти, які спрямовані і проти православної традиції України, і проти православної церкви. Переважна більшість громадян України ототожнює Різдво з днем ​​7 січня. Так що це чергові політспекуляціі на релігійній тематиці”, – прокоментував владика Климент з УПЦ

Католики, природно, вітають ідею. «Зараз, коли цей день робочий, людям важко з роботи встигати на меси, вони біжать, намагаючись потрапити в останню маршрутку або метро. Це набагато полегшить життя », – сказав настоятель Парафії Матері Божої Неустанної Помочі (м.Бровари) отець Роман Серафим Лаба.

Бригинець також додав, що вважає за потрібне внести в КЗпП ще одну зміну – про можливості підприємств і організацій на вимогу співробітників самим визначати важливі для них вихідні дні. Такі дні можна навіть окремо вказувати в анкеті при наймі на роботу. «Я говорив давно про те, щоб давати людям додаткові вихідні дні, за бажанням».

Днями в Раді також був зареєстрований проект постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році. Так, пропонують відзначати 1030 років з дня хрещення Київської Русі, 100 років від дня бою під Крутами, 100 років з дня початку «червоного терору» і стільки ж з «Дня вигнання більшовиків з Криму». Багато круглих дат від дня народження діячів УПА і армії УНР (зокрема, 130 років від дня народження брата Петлюри Олександра) і 100-річчя вигнання більшовиків з Криму.

Джерело в Міністерстві культури повідомило, що кошти на святкування подібних заходів закладаються як до держбюджету, так і в місцеву казну: «На кожну дату – приблизно від 800 тисяч гривень до мільйона. Можуть проводитися конференції, концерти, можуть випустити книгу, фільм або ж відкрити пам’ятник ». Всього в списку – близько 150 пам’ятних дат. Відповідно, з держскарбниці на заходи піде близько 150 млн грн. (Це більше, ніж, скажімо, на утримання антикорупційної прокуратури).

НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ