Українці додатково платитимуть за пластикові пакети

В Україні офіційно встановили мінімальні ціни на пластикові пакети. Найменший кульок без ручок коштуватиме не дешевше ніж 2 грн. Йдеться про пакети, які нині можуть надаватися і безкоштовно, наприклад, у овочевих відділах супермаркетів.

Норми прописані у проєкті постанови, яку незабаром розгляне Кабінет міністрів. Документ перебував на порядку денному засідання 17 листопада, але голосування відклали, свідчить трансляція на YouTube. Постанова необхідна для реалізації закону про обмеження обігу пластикових пакетів, який у Верховній Раді схвалили у червні-2021.

Цей закон передбачає, що розповсюдження пластикових пакетів в Україні можливе лише на платній основі, а мінімальні роздрібні ціни встановлює Кабмін. У результаті уряд визначив, що пакети не можуть продаватися дешевше, ніж за:

  • 2 грн/шт. – без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн/шт. – без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3 грн/шт. – з ручками та бічними складками.

Кабмін визначив, що саме за такими цінами зараз продаються пластикові пакети. Зрозуміло, йдеться про ті місця, де вони платні.

Мінімальні ціни планують запровадити з 10 грудня 2021 року, хоча закон почне діяти із січня 2022-го. Уточнюється, що норми стосуються пакетів у формі “рукава”, з дном, відкритою горловиною та зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів.

Окрім того, до 1 січня 2023 року будуть дозволені надтонкі пластикові пакети розміром 225х345х450 мм – як “первинне пакування”. Вони призначені для упаковки свіжої риби, м’яса та продуктів із них, а також сипучих продуктів та льоду.

Тобто, якщо покупець купує оселедець або м’ясо, їх усе ж таки запакують у пластиковий тонкий пакет, але до 2023 року має напрацюватись альтернатива. У перспективі ж українці повністю мають перейти на сумки, паперові та біорозкладні пакети.

“Ми хочемо, щоб спочатку зміни відбулися на овочах, банани можна купити і без пакетика. А далі вже поширити метаморфози на інші продукти”, – розповів заступник голови екологічного комітету, нардеп від “Слуги народу” Олександр Маріковський.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ