Стало відомо, якою буде погода в Україні влітку

В Україні поступово змінюється клімат на невластивий їй в останні роки. Так, 2022 року нагряне рання та стрімка весна, а влітку очікується незвично велика кількість дощів.

Такий прогноз дає кліматолог, провідний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С.І. Суботіна НАН України Світлана Бойченко.

«По-перше, потепління продовжуватиметься, і тенденція зараз характерна для літніх таких спекотних періодів, які перемежатимуться з традиційнішими. І плюс червень також відрізнятиметься певною повторюваністю аномально високих температур, що раніше не було характерно», — сказала Бойченко.

За її словами, нинішня зима прогнозувалася холоднішою, ніж раніше. І справді, українці отримали і сніг, і морози. Таким чином, ми переходимо до іншого клімату.

«І можливо, навіть почнеться зміна з атмосферними опадами, їх стане випадати трохи більше, особливо влітку. Тому що в останні десятиліття характерним є зниження атмосферних опадів у літні місяці, і це була велика проблема на тлі високих аномальних температур»,— зазначила кліматолог.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ