Данія та Канада поділили навпіл спірний острів в океані

Данія та Канада вирішили поділити навпіл спірний острів в Арктиці. Територіальна суперечка між країнами тривала з початку сімдесятих років, повідомляє Reuters.

Невеликий безлюдний острів Ганса, розташований на рівній відстані між Гренландією та канадським островом Елсмір, був предметом розбіжностей двох країн із 1971 року. Клаптик суші площею 1,2 квадратних кілометри дві країни вирішили поділити вздовж природної ущелини, яка йде через весь острів.

Примітно, що до 1971 обидві країни навіть не здогадувалися, що на острів претендує ще одна держава. Після цього розпочалася серія візитів на острів чиновників, учених та солдатів двох країн, які по черзі ставили на ньому свій прапор та знімали чужий. При цьому виникла традиція залишати наступним гостям із протилежного табору пляшку канадського віскі чи датського шнапсу відповідно.

У 2018 році Данія та Канада все ж таки вирішили створити спільну робочу групу з врегулювання суперечки. Тепер досягнуту домовленість мають схвалити парламенти обох країн.

НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ