Вулкан на Гаваях почав викидати на поверхню зелені кристали

Жителі Гаваїв заявили про те, що вулкан Кілауеа викидає на поверхню зелені кристали. Як повідомляє Naked science, на жителів острова посипалися кристали напівпрозорої речовини олівіну, який в чистому вигляді зустрічається на Землі рідко. Варто відзначити, що це не єдина дивина, пов’язана з виверженням вулкана. Нещодавно виверження стало причиною синього полум’я, яке виривалося з-під землі.

Ці кристали – олівіни – магнезіально-залізисті силікати. Вони настільки поширені на планеті, що, за оцінками експертів, становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частина океанічної кори, схожою за складом з мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зелений відтінок. Однак в чистому вигляді олівін, знайти важко. Ще рідше він падає з неба.

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом з лавою, тому і залишається замкненим в породах. В даному випадку лава викидалася настільки різко і потужно, що її частинки охолоджувалися в повітрі, дозволяючи олівіну швидко кристалізуватися окремо.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ