Криза в Німеччині: мігранти можуть спровокувати перевибори

Урядова криза в Німеччині загострюється. Опонент Ангели Меркель – міністр внутрішніх справ заявив, що піде у відставку. Він не задоволений рішеннями на саміті Євросоюзу щодо мігрантів.

Такий стан справ може означати чергові вибори в Німеччині.

Час для для вирішення міграційної проблеми у німецького канцлера вичерпано. Про це сказав в неділю ввечері її опонент Хорст Зеехофер, розкритикувавши останнє рішення Євросоюзу щодо мігрантів. І пообіцяв: протягом трьох діб покине дві свої посади – голови партії і міністра внутрішніх справ. Правда вже через кілька годин передумав і скликав прес-конференцію вночі. Щоб повідомити – відклав своє рішення до розмови з канцлером.

“Я все пояснив керівництву партії. Ми спробуємо ще раз поговорити, щоб досягти згоди з ключового питання – це контроль кордонів і відмова на в’їзд в інтересах нашої країни. Від цього залежить дієздатність коаліції і уряду – які ми хочемо зберегти. Сподіваюся, нам це вдасться . Це акт доброї волі з моєї сторони – попитатся ще раз “, – говорить Хорст Зеехофер, міністр внутрішніх справ Німеччини.

Зеерхофер хоче домогтися від Меркель заборони в’їзду для мігрантів, які вже зареєстровані в інших країнах. Канцлер проти, вважає це несправедливим по відношенню до інших країн ЄС, які беруть біженців. На саміті минулого тижня лідери ЄС знайшли компроміс – розміщувати мігрантів в спеціальних центрах. Причому добровільно, в країнах, які на це згодні.

“Що потрібно зробити зараз – це зрозуміти, де і як ми можемо оновити наявні центри та створити нові, хто готовий цим зайнятися і хто в цілому хоче проявити солідарність, включаючи і розміщення мігрантів”, – говорить Наташа Бертауд, представник керівника Єврокомісії.

Втім, з солідарністю поки проблеми. Польща, Угорщина і Чехія заявили не підписували ніяких нових домовленостей щодо процедур прискорення прийому мігрантів. Хоча ці країни фігурують в німецькому урядовому документі, розісланому після саміту Євросоюзу.

Там в цілому 14 держав, які підтримали ідею добровільного переселення мігрантів. Однак, підписали документ, схоже, через те, що принцип “примусу” замінили на добровільну згоду.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ