Які аналізи необхідно здавати в профілактичних цілях

Лікарі рекомендують щорічно проходити базовий огляд та здавати аналізи. При регулярному обстеженні можна діагностувати приховані зміни в організмі, які поки що не викликають симптомів, але згодом провокують розвиток тяжких хвороб. Приватна лабораторія Гемо Медика — сучасна установа, де можна швидко, недорого і без черг пройти необхідне обстеження. Пацієнтам пропонують повний перелік аналізів з гарантією точних результатів. Далі ви дізнаєтесь, які саме дослідження входять до стандартного профілактичного комплексу та для чого вони проводяться.

Загальний аналіз крові

Гемограма — основне дослідження, яке дозволяє оцінити загальний стан організму. Аналіз містить таку інформацію:

  • рівень еритроцитів та гемоглобіну — показники, за якими виключають або підтверджують анемію;
  • кількість лейкоцитів та співвідношення різних типів клітин — відхилення від норми свідчать про можливий запальний процес, вірусну або бактеріальну інфекцію, глистяну інвазію, алергічну реакцію;
  • кількість тромбоцитів — показник згортальної системи крові, ризику кровотеч або тромбоутворення;
  • швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) — неспецифічний параметр, який підвищується при запальних, аутоімунних процесах.

Загальний аналіз сечі

Дослідження сечі необхідне для перевірки функціонального стану нирок та сечовивідних шляхів. У результатах аналізу лікаря цікавить наявність лейкоцитів, еритроцитів, слизу та циліндрів — ці показники змінюються при запальних захворюваннях, сечокам’яній хворобі тощо. Також дивляться на щільність сечі та рівень білка, щоб перевірити концентраційну функцію нирок.

Тиреотропний гормон (ТТГ)

Профілактичне дослідження тиреотропного гормону гіпофіза — основний метод скринінгу на субклінічний гіпотиреоз, який зустрічається у 4-5% дорослих. Хвороба характеризується пригніченням синтезу гормонів щитоподібної залози, призводить до порушень в роботі нервової, серцево-судинної, травної та інших систем органів. Субклінічна форма не викликає симптомів і діагностується лише за лабораторними показниками.

Вітамін Д

Від гіповітамінозу D страждають щонайменше 80% дорослих українців. Внаслідок нестачі вітаміну зменшується щільність кісток, руйнуються зуби, виникає слабкість в м’язах. Також знижується імунітет, часто виникають ГРВІ, порушується психоемоційний стан та підвищується ризик депресії. Аналіз на вітамін Д допомагає вчасно виявити проблему та провести її корекцію.

Ниркові проби

Дослідження включає 3 показники біохімічного аналізу крові: сечовину, креатинін і сечову кислоту. За результатами аналізу оцінюють видільну функцію нирок. Підвищення показників свідчить про порушення роботи сечовидільної системи і дозволяє визначити патологію на початковому етапі, коли відсутні симптоми захворювання. Дослідження має особливе значення для пацієнтів з цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією та іншими хворобами, які часто дають ускладнення на нирки.

Печінкові проби

Комплексне дослідження складається з таких аналізів:

  • печінкові ферменти (АСТ, АЛТ, ГГТП);
  • лужна фосфатаза;
  • загальний білірубін та його фракції;
  • загальний білок крові та альбумін.

Проби направлені на ранню діагностику хронічних захворювань печінки, серед яких неалкогольна жирова хвороба, алкогольний стеатогепатит, вірусні гепатити B і C. Ці хвороби довгий часто протікають малосимптомно і проявляють себе тільки при значному порушенні функцій печінки.

Ліпідограма

Визначення загального холестерину та співвідношення різних фракцій ліпопротеїдів — метод ранньої діагностики дісліпідемії та атеросклерозу. Щорічний аналіз рекомендований для всіх людей старше 45-50 років, адже у цьому віці стрімко зростає ризик серцево-судинних захворювань. Якщо у людини є зайва вага або обтяжена спадковість, обстеження треба починати з молодого віку.

Онкологічна панель

Дослідження онкомаркерів — метод скринінгу найпоширеніших злоякісних пухлин. Аналіз рекомендують проводити раз на 2-3 роки у віці до 40 років і щорічно після 40 років. Для кожного типу пухлин є свої маркери. Наприклад, для жінок найважливішою є перевірка онкомаркерів раку молочної залози — CA 15-3 та РЕА. Чоловікам рекомендують здавати аналіз на простатспеціфічний антиген (ПСА). Необхідність онкоскринінгу та перелік маркерів слід уточнити у сімейного лікаря.

У медичній лабораторії https://hemomedika.com.ua/ всі вище перераховані дослідження можна зробити всього за один візит. Послуги надаються за попереднім записом, щоб кожен пацієнт міг вибрати зручний час відвідування установи та уникнути черг. При оплаті онлайн діє знижка, а також є спеціальні ціни на комплексні дослідження.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ