Для чого потрібні секретки на колеса?

Автомобільні дискові секретки – це стандартний механічний засіб від крадіжки коліс, який, незважаючи на всі існуючі інформаційні досягнення, до сих пір користуються попитом.

Ще 20 років тому “секретки” на колеса ставили практично всі автовласники. За 20 років ситуація звичайно змінилася: від “секреток” відмовляються більшість власників автомобілів с і s класу, тому що вони вважають за краще залишити машину на охорону в гаражі, на паркінгу або стоянці. Але не всі люди належать до цього сегменту, тому автовласники середньої руки, у яких автомобілі зі звичайною сигналізацією стоять вночі у дворі, при покупці нових дисків або гуми найчастіше купують ще й комплект “секреток”. Звичайно, вони мають рацію хто ж хоче вранці побачити свого “улюбленця” на цеглинах замість коліс.

Чому ж секретки носять таку загадкову назву

Всі елементи кріплення, які мають нестандартний профіль називаються “секретками”. Все дуже просто: гайка або болт, які не можна відкрутити ніяким звичайним інструментом, а тільки головкою або ключем відповідної форми, що існують лише в кількох примірниках у власника. Підібрати секретки для свого автомобіля Ви можете на сайті https://avtodiski.net.ua.

Існує кілька основних профілів “секреток”:

  • Ексцентриковий профіль це два круглих профіля, внутрішній і зовнішній, де внутрішній центрований відносно осі різьби, а зовнішній зміщений в сторону;
  • Асиметричний профіль у формі неправильного багатокутника (в основному це чотири- або п’ятикутник);
  • Фігурний профіль різної складності: фігура з кривих ліній;
  • Дірчастий профіль: група отворів (як правило, це два або три отвори) одного або різних діаметрів;
  • Комбінований профіль являє собою криву канавку і отвір або вибірку у вигляді фігури.

Щоб секретку не можна було відкрутити підручними засобами: газовими або ріжковими ключами, плоскогубцями або збити за допомогою молотка, на неї додатково встановлюють спеціальний елемент, який називається «обичайка». Ця шайба вільно прокручується при туго затягнутій різьбі, і не дає відкрутити секретну гайку чи болт зовні. Тому під час покупки секреток зверніть увагу на наявність цих «обичайок», хоча вони передбачені не для всіх секреток, а тільки для тих, які не мають спеціальних способів захисту від злому.

Слід враховувати, що секретки будуть максимально корисними тільки в тому випадку, якщо вони затягнуті максимально туго. А для цього головка секретного болта або авто гайки повинна бути досить міцною, інакше їх профілі будуть швидко зношуватися, і з часом секретку взагалі неможливо буде відкрутити.

Тому слід поговорити про негативні сторони секреток

Найпоширенішою проблемою секреток може є втрата ключа. Уявіть таку ситуацію ви відремонтували машину, зібралися на дачу і в цілях економії місця вирішили викласти всі ключі з багажника, тому, коли на заміській дорозі у Вас випадково проколе колесо ніхто з проїжджаючих повз автомобілістів не зможе Вам допомогти, тому що відкрутити колесо Ви не зможете. Що ж робити? Варіантів кілька: залишати машину на заміській дорозі і на попутках добиратися до гаража; добиратися на пробитому колесі тоді ви втратите нову гуму і помнеться диск; викликати евакуатор; набратися терпіння і підручними засобами відкручувати колесо: використовувати цвяхи, дріт, залізяки все одно будь-яка секретка рано чи пізно відвернеться. В останньому випадку може знадобитися молоток, набір головок, спеціальні мастила і купа терпіння.

Секрет останнього методу в тому, що треба підібрати таку головку, яка буде трохи менша від тієї, на яку розрахована Ваша секретка і молотком набити її на головку секретного болта або гайки. Якщо не виходить набити головку малого діаметра слід використовувати протилежний метод: беремо головку ключа трохи більшу по діаметру і набиваємо її різними дрібницями, а при відсутності такої можна навіть використовувати пісок, камінчики і для забезпечення кращого контакту змочити їх якоюсь рідиною. Зривати секретку слід різкими рухами. Всі ці процедури робляться не на домкраті.

Як Ви думаєте, чи буде злодій проробляти таку процедуру, щоб зняти чотири колеса? Нам здається, що він просто підійде до будь-якої іншої машини в Вашому дворі, де ніяких секреток немає, і за лічені хвилини залишить автомобіль без взуття. Тому наша відповідь – скажіть секреткам «Так».

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ