“Укрпошта” може припинити доставку пенсій українцям: висунуто ультиматум

“Укрпошта” припинить доставку пенсій з 1 січня 2020 року, якщо не буде виконана умова надання економічно обґрунтованого або ринкового тарифу з боку уряду та Пенсійного фонду.

“Ми доклали багато зусиль, щоб отримати шанс на зміни, і більше не хочемо його втрачати, стаючи заручниками політики і порожніх обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє другого за розміром роботодавця України”, – йдеться у відкритому листі генерального директора поштового оператора Ігоря Смілянського до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра соціальної політики Андрія Реви, віце-прем’єр-міністра Павла Розенка і голови правління Пенсійного фонду Євгена Капінуса.

“Тому я заздалегідь попереджаю вас, Мінсоцполітики та Пенсійний фонд, що з 1 січня 2020 року “Укрпошта” не доставлятиме пенсії за нинішнім збитковим тарифом”, – зазначив Смілянський.

За його словами, уряд має час до 1 вересня для вибору одного з двох шляхів вирішення питання перегляду тарифу по доставці пенсій.

“Перший – прийняти новий тариф на доставку пенсій, який був затверджений Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі ще в листопаді 2017 року. Але він торпедується Міністерством соціальної політики. Другий шлях – винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, щоб ринок визначив її вартість”, – повідомив Смілянський.

Керівник “Укрпошти” зазначив, що протягом трьох останніх років компанія активно оновлювала свої активи і досягла домовленостей з міжнародними та приватними фінансовими інститутами, які готові інвестувати в розвиток компанії.

Однак, за його словами, інвестиції неможливі без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним з 2004 року, не дивлячись на зростання заробітних плат, ціни палива та інших його складових.

“Це повинно бути на ринкових умовах, визначених на відкритому тендері, а не з регульованим тарифом або виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо літніх людей або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати тільки в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 км”, – додав Смілянський.

Він нагадав, що рік тому після гучних заяв про закриття відділень і звільнення листонош, а також після особистого втручання п’ятого президента Петра Порошенка, “Укрпошта” отримала від Пенсійного фонду 500 млн гривень на покриття збитковості тарифу. Однак ці гроші покрили витрати лише на півроку.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ