МВФ спрогнозував падіння економіки через COVID

Цього року світова економіка втратить не менше 3%, але в наступному різко зросте, упевнені експерти.

Через пандемію коронавірусу світова економіка в цьому році скоротиться на 3%, але в наступному виросте на 5,8%. Такий прогноз дає Міжнародний валютний фонд у вівторок, 14 квітня.

“Унаслідок пандемії глобальна економіка, відповідно до прогнозу, у 2020 році різко скоротиться – на 3%, що набагато гірше, ніж у період фінансової кризи 2008-2009 років. При такому базовому сценарії, який передбачає, що пандемія завершиться в другій половині 2020 року і від зусиль щодо стримування можна буде поступово відмовлятися, глобальна економіка, відповідно до прогнозу, виросте на 5,8% у 2021 році, у міру нормалізації економічної активності якої виявляється політична підтримка”, – йдеться у звіті.

Разом з тим наголошується, що “є крайня невизначеність навколо прогнозу щодо глобального зростання”.

“Багато країн стикаються з кризою, що складається з кількох “шарів”, які охоплюють шоковість для системи охорони здоров’я, внутрішні економічні перебої, спадний зовнішній попит, зміну напрямку потоку капіталу і колапс цін на сировинні товари”. “Переважає ризик найгіршого результату”, – підкреслює МВФ.

Згідно із викладеною в доповіді інформацією, в економіці США в поточному році очікується спад у розмірі 5,9%, у наступному – зростання на 4,7%. У Китаї, як вважає МВФ, цього року спаду, незважаючи на глобальну кризу, не відбудеться, зростання економіки буде дорівнювати 1,2%, а в наступному – 9,2%. У зоні євро експерти фонду прогнозують на цей рік економічний спад у розмірі 7,5%, а на наступний – зростання на 4,7%.

При цьому у МВФ не виключають набагато гірші результати зростання, ніж зараз вказується в доповіді.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ