Епідемія кору в Україні: Супрун розвіяла всі страхи про вакцинацію

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зібрала найбільш поширені питання, які стосуються щеплень від кору.

“Зараз вкрай необхідно, щоб кожен володів науково-доказовою інформацією. І не давав можливості поширюватися чуткам і міфам про вакцини”, – написала вона в Facebook, розмістив найбільш важливі відповіді і роз’яснення.

Наскільки безпечна вакцина від кору?

Вакцина КПК використовується вже більше 50 років, і більше 500 мільйонів доз вакцин з протикоровим компонентом було введено в більш ніж 100 країнах світу. Вакцина проти кору безпечна і ефективна.

Вакцини, як і будь-які ліки, можуть викликати реакції, але серйозні реакції на вакцину – вкрай рідкісні. У той час, як кір може мати важкий перебіг, нести ризик госпіталізації і смерті, щеплення вакциною КПК – безпечні. Імовірність серйозної алергічної реакції на вакцину КПК становить одна реакція на мільйон щеплень. Тоді, як з 1000 тих, що заразилися на кір, 1 вмирає, 1 захворює енцефалітом, а 50 отримують важкі ускладнення.

Яка вакцина є в Україні?

Зараз в Україні для щеплень КПК постачають такі вакцини:

  1. “Пріорікс” / Priorix (виробник GlaxoSmithKline Biologicals SA, Бельгія), прекваліфіковані ВООЗ, найавторитетнішою організацією світу в сфері охорони здоров’я.
  2. “М-М-Р II” / M-M-R II (виробник Merck & Co., Inc., США), схвалену державним Управлінням продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration (FDA), яка також є однією з найавторитетніших установ світу в цій сфері.

Обидві вакцини безпечні, ефективні і гарантовані державою безоплатно в рамках національного календаря профілактичних щеплень. Велика кількість постачальників дозволяє країні уникнути нестачі в разі дефіциту продукту від одного виробника. Це особливо важливо під час спалаху, адже тільки з початку року на кір в Україні захворіло понад 26500 чоловік і 10 з них померли.

Коли вакцинувати дитину?

В Україні роблять щеплення від кору двічі: в 12 місяців і в 6 років. Якщо дитині незабаром виповнюється 1 або 6 років, це означає, що наближається час вакцинації від кору. Дуже важливо не відкладати щеплення. Якщо дитина пропустила першу або другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно звернутися до лікаря і як можна швидше надолужити пропущені щеплення КПК.

Які ризики для невакцинованих?

Вірогідність заразитися на кір для невакцинованих людей, що контактували з хворим на кір, становить 90%. У більш ніж 5% людей, що перехворіли на кір, розвиваються порушення здоров’я на все життя.

Що робити, якщо батьки вказують на те, що записи про щеплення їхньої дитини є помилковими, і / або не пам’ятають, які із записаних в довідці дитини щеплень робили насправді?

В такому випадку батькам потрібно звернутися в медичний заклад і зробити дитині щеплення. Додаткове щеплення від кору не шкодить дитині, а навпаки – посилює захист.

Можна вакцинуватися під час спалаху?

Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дитину від кору. Якщо дитині виповнюється 12 місяців або 6 років, якщо дитина пропустила планове щеплення від кору раніше – вакцинуватися вкрай необхідно! Щеплення – єдиний надійний спосіб отримати захист від інфекцій. Так само, якщо дорослий не має щеплення, його потрібно зробити.

Що робити, якщо людина контактувала з хворим на кір?

У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря: потрібно зробити щеплення протягом перших 72 годин. У деяких випадках також (наприклад, тим, у кого є протипоказання до вакцинації) вводять імуноглобулін.

Джерело

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ