Не тільки самоізоляція: ВООЗ закликала вжити термінових заходів через коронавірус

Самоізоляція громадян та обмеження на пересування під час поширення в тій чи іншій країні коронавірусу не допоможуть остаточно ліквідувати пандемію.

Про це на брифінгу для журналістів у Женеві заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреєсус. За його словами, для повної перемоги над новим захворюванням необхідний цілий комплекс заходів, який дозволить у майбутньому не повторити його відновлення, передає РБК.

“Ви створили вікно можливостей. Але питання в тому, як ви його використовуєте”, – сказав він, зазначивши, що карантин дозволяє виграти час у боротьбі з поширенням недуги, однак для порятунку життів цього недостатньо.

Водночас Гебреєсус назвав шість способів домогтися прориву в боротьбі з поширенням COVID-19.

Насамперед, підкреслив він, варто поліпшити систему охорони здоров’я та підготувати медичний персонал, який буде готовий працювати з хворими. Крім цього, потрібно збільшити кількість тестів, щоб виявити всіх інфікованих.

Також глава ВООЗ заявив про необхідність готувати додаткові лікарні для прийняття пацієнтів, відслідковувати всі контакти хворих і перекинути всі сили саме на боротьбу з коронавірусом.

“Ці заходи допоможуть не тільки зупинити поширення вірусу, але й не допустити відновлення епідемії після зняття всіх обмежень. Якщо ви будете знову відкривати школи та підприємства, то лише для того, щоб закрити їх потім. Знаходити, ізолювати, тестувати, лікувати, відстежувати – ось спосіб уникнути подальших обмежень”, – підсумував Гебреєсус.

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ