5 причин, через які ваш артеріальний тиск може підвищитися

Гіпертонія може розвинутися через вплив деяких причин.

Приблизно кожен третій дорослий, старший за 30 років, страждає через підвищений тиск — це дуже серйозно, адже підвищений тиск — один з основних факторів, які істотно підвищують ризик розвитку інсультів та інфарктів. Лікарі нагадують, що за постійного (довше за два тижні) підвищення нижнього тиску до 130 варто переглянути спосіб життя, а за підвищення цього показника до 140 — обов’язково звернутися до лікаря. Вживання алкоголю, паління, переїдання, а також стреси і сидячий спосіб життя — найвідоміші причини розвитку гіпертонії, але є і менш очевидні звички, через які наше здоров’я може опинитися у великій небезпеці.

Зневоднення

Недолік рідини і зневоднення позначаються на багатьох системах нашого організму, у тому числі і на тиску. Якщо ви зневоднені, швидше за все, ваш тиск буде істотно нижчим за норму. Втім, якщо ви п’єте багато і не маєте можливості вчасно відвідати туалет, ваше тиск може істотно підвищиться — тому лікарі рекомендують перед оглядом позбавлятися від зайвої рідини.

Нестача вітамінів

Зрозуміло, не варто займатися самолікуванням і приймати перші-ліпші вітаміни. Але варто регулярно здавати аналіз на біохімію крові і контролювати рівень таких важливих мінералів, як калій і магній. Калій допомагає організму виводити з організму зайвий натрій, а магній необхідний для нормальної роботи серця і боротьби з утворенням тромбів. Тож перевіряйте, чи достатньо цих мінералів у вашому раціоні і за необхідності приймайте їх у вигляді вітамінів.

Остеохондроз

Остеохондроз — це не лише сутулість і біль у плечах та шиї, але й підвищений тиск. Уся річ у тім, що постійна напруга м’язів шиї і спини можуть призвести до утворення спазмів кровоносних судин, погіршення кровопостачання мозку і підвищення тиску. Тож стежте за поставою, займайтеся плаванням і не нехтуйте масажем!

Внутрішні захворювання

Гіпертонія може бути симптомом інших захворювань — діабету, порушення роботи нирок і надниркових залоз, печінки або щитоподібної залози. Важливо вчасно проходити профілактичний медогляд і “ловити” захворювання на ранніх стадіях, щоб не зіштовхнутися з їх більш серйозними наслідками.

Прийом БАДів і полівітамінів

Надмірне захоплення БАДами і полівітамінами без консультації з лікарем, прийом імуностимуляторів і препаратів, що викликають короткочасне підвищення рівня енергії — все це може призвести до постійного підвищення тиску і, як наслідок, розвитку гіпертонії. У жодному разі не можна самостійно “прописувати” собі не лише лікарські препарати, але й “нешкідливі” біодобавки, настоянки та інші продукти “народної” медицини. Так, у лікарських травах і їх настоях концентрація діючих речовин менша, ніж у препаратах, але часто її виявляється достатньо, щоб серйозно нашкодити здоров’ю. Не треба так.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ