Пластиковий льох для дачі: переваги та особливості

Пластиковий льох для дачі вирішує проблеми зберігання консервації, солінь, свіжих овочів і фруктів, іншої продукції. Сьогодні така конструкція доволі популярна, адже побудувати і обладнати повноцінний підвал з бетону або цегли – довге, фінансово витратне завдання, яке вимагає серйозних зусиль. Льох повинен бути герметичним і міцним, що не завжди вдається домогтися непрофесійним будівельникам при зведенні конструкцій з традиційних матеріалів. Тому все частіше альтернативою стає пластиковий льох, придбати який можна за посиланням https://konard.ua/catalog/pogreb-iz-plastika.

Виріб являє собою герметичну конструкцію з пластику, закопану в землю. Його використовують дачники, власники приватних будинків і гаражів для зберігання врожаю, консервованих овочів, фруктів. У нього можна поставити вино, будь-які інші продукти, що вимагають певного температурного режиму. Стандартний льох для овочів має об’єм в кілька кубометрів, циліндричну і прямокутну форму ємностей.

Особливості пластикових погребів

Це проста конструкція, яка виготовляється методом екструзії зварювання з використанням ребер жорсткості. Ребра збільшують міцність виробу. Верхній люк є обов’язковим елементом льоху з пластику, через нього людина заходить всередину. Багато моделей облаштовують додатковий боковий вхід, що робить їх більш зручними в експлуатації, особливо в ситуації, коли підвалом доведеться користуватися часто. Правда, з бічним входом пластиковий кесон для льоху має більш габаритні розміри, що важливо враховувати при обмеженій площі дачної ділянки.

Важлива умова тривалого зберігання продуктів – облаштування вентиляції, вона забезпечить приплив свіжого повітря, створить потрібний мікроклімат в приміщенні. Для її нормального функціонування в корпус монтують припливний повітропровід і витяжку з металевих або пластикових труб, розташовані по різних кутах ємності. При цьому кінці кожної труби приблизно на 40-50 см виходять назовні.

Гризуни є великою проблемою для бетонних сховищ. Щоб вони не проникали в готовий пластиковий льох через труби, на них ставлять сітки або решітки. Зі скупченням вологи всередині повітроводів борються шляхом їх утеплення, в якості утеплювача використовують будь-який відповідний матеріал – мінеральну вату, скловату, інші засоби.

Основні перваги

Поліпропіленові льохи мають свої плюси і мінуси. Знаючи їх, можна підібрати оптимальний варіант, про який не доведеться шкодувати в майбутньому. Почнемо з переваг:

  • Універсальність. Конструкція кесонного короба дозволяє використовувати його не тільки на дачній ділянці, а й в гаражі, сараї, на іншій відповідній території, де є вільна площа.
  • Матеріал. Сучасні полімери мають безліч переваг – вони не пропускають світло і повітря, прекрасно ізолюють продукти від непотрібного впливу навколишнього середовища. Матеріал не пропустить всередину контейнера гризунів, комах, цвіль. Він не вбирає сторонні запахи, легкий у догляді.
  • Антикорозійність. Пластмаса не іржавіє, тому льох під дачею прослужить мінімум 50 років.
  • Герметичність. Властивості поліпропілену або пластику дозволяють уникнути проникнення всередину вологи, не вимагають проведення додаткових робіт по поліпшенню герметичності короба, не мають швів.
  • Легка вага. Овочевий пластмасовий льох для дачі порівняно мало важить, що спрощує монтаж, який часто не вимагає залучення додаткової техніки.
  • Асортимент. Ринок пропонує великий вибір продукції, серед якого завжди можна знайти відповідний за вартістю і характеристикам екземпляр.

Недоліки

З недоліків відзначимо, що готовий льох для дачі разом з послугами монтажу має досить високу вартість. Ціна залежить від виробника і якості продукції, обсягу контейнера, внутрішньої начинки, від деяких інших параметрів. Звичайно ж, на ринку можна вибрати і дешеві сховища, але зазвичай вони мають масу недоліків, головні з яких – неякісний матеріал і відсутність ребер жорсткості. Заощадивши, покупець отримує недовговічну конструкцію. Радимо звертати увагу на перевірені бренди.

Решта проблем під час експлуатації виникнуть тільки в разі, якщо контейнер був неправильно вмонтований. Це може привести до витіснення льоху під дією ґрунтових вод або до скупчення конденсату через неправильну роботу вентиляції. Саме тому радимо звертатися до фахівців, що дотримуються технології монтажу.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ