В ЄС стверджують, що Україна отримає 600 млн євро без додаткових умов

Віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс підкреслює, що Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро без будь-яких додаткових умов. Про це він заявив в інтерв’ю в Брюсселі.

“Рішення щодо другого траншу прийнято і воно є остаточним. Україна може розраховувати на другий транш в розмірі 600 млн євро. Це вирішено”, – підкреслив Домбровскіс, спростовуючи нібито існування додаткових вимог для того, щоб Україна отримала ці гроші.

Віце-президент ЄК наголосив, що Київ виконав усі умови для отримання другого траншу, які відображені в Меморандумі про взаєморозуміння (МОВ). При цьому він звернув увагу на те, що в Брюсселі “є простір для маневру щодо того, до якого траншу застосовуються ті чи інші умови”.

“У випадку другого траншу умови для його виділення були виконані. У вирішенні питання про скасування заборони на експорт лісу вже є певний прогрес – відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті. У ЄС є простір для маневру, і коли ми бачимо, що є значний прогрес у всіх сферах, то питання, робота над яким триває, не може бути причиною, по якій би ми не виділили цей транш “, – сказав Домбровскіс.

Віце-президент ЄК також вказав на те, що питання заборони на експорт лісу все одно повинне бути вирішене в контексті третього траншу.

Відповідаючи на питання, чому саме проблема лісоматеріалів стала такою важливою для ЄК, Домбровскіс зазначив, що однією з умов програми макрофінансової допомоги є “не вводити нові торгові заборонні заходи, що не відповідає поглибленій та всеохоплюючій зоні вільної торгівлі, створення якої передбачено Угодою про асоціацію між ЄС і Україною “.

“Коли ми підписали Угоду про асоціацію, передбачивши створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Україною, один з пунктів для надання макрофінансової допомоги був про те, що нові заборонні торговельні заходи вводитися не будуть. Ми обговорювали це питання після того, як мораторій був введений . У лютому проект закону про скасування цієї заборони був направлений в парламент, і тому ми вважаємо, що у виконанні цієї умови є прогрес. Ми отримали запевнення як від президента, так і від уряду, що українська сторона постарається добитися подальшого прогресу в цьому питанні досить оперативно “, – деталізував він.

Як повідомлялося, в квітні 2014 року Європейський Союз, який є одним з найбільших кредиторів та донорів України, задекларував готовність надати фінансову допомогу нашій країні загальним обсягом 11 млрд євро: 1,6 млрд – кредити, 1,4 млрд – гранти, 5 млрд євро від Європейського банку реконструкції та розвитку і 3 млрд євро від Європейського інвестиційного банку. В рамках кредитної програми Україна отримала всього 600 млн євро. У 2015 році ЄС запропонував новий пакет кредитної допомоги обсягом 1,8 млрд євро. В рамках цієї програми Україна вже отримала 600 млн євро. Однак наступні кредитні транші були призупинені до моменту прийняття Верховною Радою необхідних законопроектів, що стосуються скасування заборони на експорт лісу-кругляка, а також підтримки переселенців. Зокрема, в 2016 році кредитних траншів від ЄС Україні не отримала.

Умову ЄС про зняття заборони на експорт лісу для отримання макрофінансової допомоги було озвучено в другій половині 2016 року . На думку європейської сторони, прагнення української влади заборонити експорт і таким чином встановити контроль над вирубкою лісу і продажем деревини, не увінчалося успіхом. Представництво ЄС стверджувало, що неконтрольований вивіз деревини продовжується, але держава не отримує від цього ніяких прямих доходів. Більш того, безконтрольна вирубка також не припиняється, а це має серйозні екологічні наслідки для України. У зв’язку з цим в ЄС пропонували скасувати заборону на експорт лісу як таку, що не виконала свою пряму функцію,а також запровадити ефективний контроль над продажем деревини, і виробити стратегію відтворення лісів. При цьому в Представництві ЄС обіцяли надати всю необхідну для цього допомогу.

На початку лютого 2017 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер повідомив, що ЄС виділить Україні 600 млн євро і без прийняття закону про зняття експортного заборони – досить було просто зареєструвати законопроект у парламенті.

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ