Скільки треба їсти, щоби жити довше і краще?

Наука і медицина знайшли фактори, які можуть впливати на тривалість життя, і довели, що деякими з них можна управляти. Наприклад, харчуванням.

В середньому сучасні японці живуть 84 роки – це найвищий показник тривалості життя в світі за даними ВООЗ. Чому? Тому що японці слідують принципам харчування, описаним в нашій статті

Якомога менше перероблених продуктів

Ті, хто їдять багато оброблених продуктів, частіше страждають від раку, метаболічного синдрому, серцево-судинних захворювань, депресії, діабету 2-го типу і ожиріння.

Сильно оброблені продукти – це промислові солодощі, соки і газована вода, снеки, фастфуд, різні напівфабрикати і перероблене м’ясо.

Якщо щодня їсти більше чотирьох порцій таких продуктів, ризик загальної смертності зростає на 62%. Кожна наступна порція додає 18% до рівня ризику.

Достатня кількість клітковини

Якщо ви їсте багато овочів, фруктів, зелені, круп, бобових та інших рослинних продуктів, ви напевно отримуєте норму клітковини і підвищуєте свої шанси на знайомство з правнуками.

Вчені провели аналіз досліджень і виявили, що вживання достатньої кількості клітковини знижує ризики смертності до 23%. У тих, хто їсть мало овочів і фруктів, ризики вищі.

Мінімальна щоденна норма харчових волокон:

  • до 50 років: жінки – 25 г, чоловіки – 38 г;
  • після 50 років: жінки – 21 г, чоловіки – 30 г.

Їжте ненасичені жирні кислоти

Ненасичені жирні кислоти і продукти, які містять їх у великій кількості, можуть збільшити тривалість життя.

Не забувайте додавати в раціон жирну рибу, масла, горіхи і насіння, авокадо і оливки. До того ж, сьогодні можна скористатися такою послугою, як доставка риби у Києві, що суттєво зекономить ваш час.

А ще – рослинні продукти

Раціон, який містить переважно рослинні продукти знижує ризик передчасної смерті, раку, метаболічного синдрому, серцево-судинних захворювань, депресії, діабету 2-го типу, ожиріння та багатьох інших захворювань і станів.

При цьому немає необхідності ставати веганами – важливо просто їсти якомога більше різних рослинних продуктів.

Їжте здорову їжу в усьому її розмаїтті

Якщо ваше харчування здорове і збалансоване, у вас набагато більше шансів прожити довше – це підтверджує безліч досліджень.

Аналіз досліджень показав, що харчування для профілактики неінфекційних захворювань має грунтуватися на овочах і фруктах, цілісних крупах, рибі та інших натуральних продуктах. Червоне м’ясо, оброблені м’ясні вироби та солодкі напої повинні бути мінімізовані.

Ви можете спиратися на рекомендації національних організацій охорони здоров’я або вибирати системи харчування, які включають всі необхідні організму нутрієнти: середземноморську або скандинавську дієту, вегетаріанське харчування і т. д.

Їжте помірно

Помірність в їжі допомагає жити довше. А ось регулярне переїдання і недоїдання можуть скоротити життя.

Вчені припускають, що невеликий дефіцит калорій в 15-20% теж допомагає жити довше, але однозначні висновки ще робити рано: дослідження тривають. А ось значне урізання калорійності точно не сприяє довгому життю.

Періодичне голодування досліджено краще – вчені виявили зв’язок між таким типом харчування і довголіттям. Однак, щоб сказати на 100%, потрібні додаткові дослідження.

Щоб жити довго, їжте смачно, готуйте в компанії

Вчені отримують все більше даних про те, що сильні соціальні зв’язки, позитивне мислення і вміння жити в задоволення продовжують щасливе і активне життя.

У їжі, крім фізіологічної, є ще соціальна і психологічна функція – використовуйте їх, щоб підвищити якість і тривалість життя. Готуйте і їжте разом з близькими і друзями, вибирайте продукти, стежте за тим, щоб процес прийому їжі був для вас приємним.

Що ще потрібно робити, щоб продовжити собі життя:

  • Регулярно займайтеся фізичною активністю – мінімум 150-300 хвилин на тиждень.
  • Спіть 6-8 годин.
  • Приділяйте увагу попередженню хвороб: дотримуйтесь гігієни, проходьте профілактичні огляди і вакцинацію від інфекційних захворювань, звертайтеся до лікаря, коли захворіли.
  • Контролюйте негативні наслідки стресу.
  • Думайте позитивно і підтримуйте соціальні контакти.
загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ