Як правильно вибрати насіння капусти

Щоб отримати багатий урожай капусти, необхідно придбати хороше насіння, яке, напевно забезпечить високу сходжуваність розсади, і задасть швидкого і здорового темпу росту рослині. Купити насіння капусти та інших городніх та садових культур можна за посиланням https://dobrodar.ua/catalog/semena-ovoshchey. Проте, перш ніж купити насіння капусти, визначитеся з тим, який сорт вам потрібен, ранній – для приготування салатів протягом літа і початку осені, або пізній сорт капусти, яка чудово підходить для заготівлі на зиму, наприклад, пізню капусту солять, квасять і вона довго зберігається в свіжому вигляді при дотриманні правильних умов зберігання.

Вибрати насіння капусти складно, оскільки існує безліч видів сортів:

  • дуже рання – дає соковиті качани вже в кінці червня,
  • ранні сорти капусти – дозволяють смакувати овочем трішки пізніше, приблизно, в серпні – вересні,
  • пізні сорти, качани яких зрізають аж в кінці жовтня.

Трапляється так, що пізню капусту збирають вже після першого снігу, саме вона йде на заготовки і тривале зберігання.

Вибираючи насіння капусти, досвідчені садівники віддають перевагу купувати насіння ранньої та пізньої капусти, таким чином, забезпечуючи свої родини свіжим і вельми корисним овочем протягом півроку, влітку і на початку осені їдять ранню капусту, а пізню вживають в їжу, спочатку в свіжому або приготованому вигляді, а решту частину року їдять квашену капусту. Головне при виборі насіння сортів капусти, визначитися з місцем розташування того чи іншого сорту на дачній ділянці.

Які види капусти бувають

Крім класичної білокачанної капусти буває ще безліч інших її видів:

  • цвітна капуста,
  • червонокачанна,
  • брюсельська – на її стеблі росте безліч дрібних качанчиків,
  • савойська – і це тільки види, які відносяться до білокачанної капусти.

Видів і сортів капусти багато – просто вибирайте насіння, спираючись на свої переваги.

Радимо вам посіяти 3 – 4 види сортів капусти, які підходять вам, і ви дізнаєтеся, яка з них підходить вашій ділянці.

Раніше садівники вважали, що певні сорти капусти люблять певні ділянки землі, визначеного хімічного складу і мали рацію, кожному сорту капусти сприяє грунт з певними властивостями.

Ранньостиглі сорти: всі ранньостиглі сорти – це капуста, деякі види якої починають дозрівати вже в кінці червня, а в основному на початку липня, приблизно 7-10 липня. До першого серпня їх ще можна залишати на грядці, далі вже небажано, тому що ранньостигла капуста, якщо вона вже дозріла, може тріснути і випустити квітконіс, тобто зацвісти. Крім того, вона дуже ніжна і смачна. Як правило, така капуста солодка, ніякої гіркоти в ній немає, ніякої гостроти і дуже м’які ніжні листочки, які з повним правом дозволяють називати її дієтичною. І така ніжна капуста звичайно ж не переносить сильних змін погоди, коли то сухо, то дощі і багато вологи, це викликає розтріскування. Хоча вже виведені сорти, стійкі до розтріскування, вони стійко тримаються навіть до середини серпня.

Середньостиглий сорт дуже щільний, не розтріскується, качани дозрівають приблизно до кінця серпня – початку вересня. Рекомендується для споживання в свіжому вигляді, квашення і тривалого зберігання. Це важливо, оскільки не будь-яка, навіть пізня капуста підходить для квашення. Оскільки уся вона відрізняється за смаком, а для квашення потрібен особливий букет, який буває, як правило, тільки в середньостиглої капусти. Хоча є сорти, які створені тільки для квашення, але універсальний варіант все-таки кращий.

Також можна вибрати який-небудь пізній сорт, щоб подивитися, як зміняться її властивості при зберіганні, чи припаде вона вам до смаку і чи варто її використовувати для пізнього зберігання в підвалі.

Червонокачанну і цвітну капусту теж варто спробувати, це буде цікаво, червонокачанна капуста завжди солодка. А ось з цвітною капустою справа йде серйозніше. Завжди на фото зображені дуже красиві головки, навіть цукрові, але це лише іноді відповідає дійсності. Ця властивість якраз повністю залежить від умов вашої ділянки. Будь-яка капуста, безумовно, любить сонце, а цвітна особливо, але все-таки багато що залежить і від землі. Якщо капусті що-небудь не сподобається, головки будуть дрібними, і вони будуть швидко розсипатися, тому можна спробувати цвітну капусту декількох сортів.

За матеріалами: https://dobrodar.ua/

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ