Іригатори для порожнини рота: як вибрати

Іригація, для звичайної людини це щось з області сільського господарства. А ми сьогодні розповімо про зубну щітку майбутнього – іригатор для порожнини рота. Чим він корисний і як його вибрати?

Якщо вам недавно доводилося лікувати зуби у стоматолога, то ви точно зустрічалися з іригатором – просто не знали, що це він. Фахівці дуже цінують цей пристрій і активно використовують його при хірургічних маніпуляціях. Що ж це за звір? Навіщо він потрібен в побуті? І найголовніше – як вибрати іригатор?

Що таке іригатор для порожнини рота?

Це пристрій для гігієни зубів і ясен. На відміну від зубної щітки, він чистить порожнину рота не щетинками, а пульсуючим струменем води, що подається зі змінним тиском через спеціальні насадки. «Іригатор» буквально означає – «зрошувач».

Іригатор використовується після чистки зубів щіткою, щоб якісно «виполоскати» рот і прибрати все те, до чого не дісталися щетинки. Крім ділянок між зубами – тут не обійтися без зубної нитки.

Згідно з дослідженнями, використання іригатора після зубної щітки дозволяє видалити до 99% нальоту і бляшки на зубах. А також зробити масаж ясен, що допомагає при різних запаленнях.

Кому потрібен іригатор порожнини рота?

Іригатор незамінний для людей, які відчувають проблеми з зубами і особливо яснами. Вибрати та придбати його можна на сайті irrigators.com.ua. На думку стоматологів, цей пристрій рекомендується:

  • Якщо у вас (або вашої дитини) стоять брекети для виправлення прикусу. Він дозволяє більш ретельно вичистити зуби, стягнуті металевими дугами.
  • Якщо у вас є зубні імплантати або коронки. Струмінь води – хороший спосіб догляду за штучними матеріалами типу пластмас або кераміки.
  • Якщо у вас є захворювання ясен. При кровоточивості і запаленнях чистка водою – більш щадний спосіб, ніж зубна щітка.

Які бувають іригатори?

Зрошувачі для порожнини рота поділяються на кілька видів по мобільності і за принципом роботи.

Стаціонарні іригатори працюють від розетки. Це потужні програмовані пристрої, ідеальні для використання всією родиною. Вода в стаціонарному іригаторі набирається в резервуар і подається під тиском, який можна збільшувати і зменшувати – залежно від того, наскільки чутливі зуби.

Портативні іригатори компактні і працюють від акумулятора. Вони призначені для індивідуального використання, їх зручно брати у відрядження і подорожі.

Проточні іррігатори підключаються просто до крана. Їх бонус в тому, що вони не вимагають електрики. Але і всіх бонусів електронного пристрою у них теж немає: вода подається без пульсації, тому такі іригатори ще називають моноструйними.

Механічні іригатори – це варіант портативного зрошувача, який працює без електрики. Ви самі «пшикаєте» ним на зуби, використовуючи механічний важіль. На жаль, потрібного тиску струменя води вони не дають. Зате підходять для подорожей в місця, де складно з розетками.

Іригатор: як вибрати? Поради фахівців

Стоматологи радять використовувати іригатор при захворюваннях зубів, ясен і порожнини рота. Ми зібрали кілька рекомендацій лікарів, як правильно вибирати іригатор при різних захворюваннях.

Якщо у вас запальний процес у ротовій порожнині, вам потрібен іригатор з можливістю обробки лікувальними розчинами. Тоді ви зможете замість води заливати в нього ліки і обробляти запалені ділянки.

При наявності брекетів вам потрібен іригатор з ортодонтичною насадкою. Вона дозволяє ефективно вичищати наліт з-під металевих дужок.

Якщо у вас є штучні зуби – вам потрібна спеціальна насадка для імплантів і коронок. Вона подає струмінь таким чином, щоб краще чистити вставні зуби.

Якщо у вас чутливі зуби або схильність до кровотечі з ясен, користуйтеся пародонтологічною насадкою. Вона м’яко обробляє порожнину рота, не пошкоджуючи ясна і не створюючи больових відчуттів.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ