10 найкращих криптогаманців для новачків

Весь 2022 рік був наповнений різними подіями, які стосуються криптовалютного світу, тому крипта зазнала маси змін, потрібних до себе уважного ставлення. Змінюється вартість за рахунок високої волатильності, з’являються різні інструменти для торгівлі тощо. Але на перших стадіях потрібно правильно вибрати криптовалютний гаманець, де всі вкладення будуть захищені від шахраїв, матимуть особливе шифрування для того, щоб будь-які операції та операції були проведені на високому рівні.

Є різні гаманці, які підійдуть для того, щоб купити криптовалюти на біржі та зберігати їх в електронному чи паперовому форматі максимально безпечно. Є холодні та гарячі криптогаманці, різні системи для відкриття рахунку, тому варто попередньо врахувати деталі та проконсультуватися з фахівцями.

Як влаштована система криптовалютного гаманця?

Будь-який криптовалютний гаманець складається з трьох частин, які щільно пов’язані між собою:

 1. Відкритий ключ.
 2. Закритий ключ.
 3. Сід-фрази.

Будь-який ключ – це інструмент безпеки, який складається з послідовного чергування букв та цифр, тому формується повна надійність, через що шахраї не можуть зламати його в особистих цілях. Власник обов’язково повинен мати на руках два ключі, щоб повноцінно використовувати свій гаманець відповідно до встановлених норм.

Відкритий ключ – це платіжні реквізити, які можуть бути як загальнодоступними, так і прихованими в залежності від рівня безпеки. Але здебільшого рекомендується його приховувати від сторонніх осіб.

Закритий ключ – це пароль доступу, який не можна передавати третім особам та втрачати, оскільки це головний інструмент для доступу до гаманця. Такий код потрібний і під час підтвердження будь-яких транзакцій. Як правило, це код на 64 символи, який генерується в автоматичному режимі при створенні гаманця, тому зламати і підробити його дуже складно.

Сід-фраза – це послідовність випадкових слів, які потрібні для відновлення закритого ключа, якщо з якихось причин до нього немає доступу або він втрачений.

Чи варто зберігати свої заощадження на криптобіржі?

Для розуміння всіх переваг криптовалютної біржі потрібно просто заздалегідь ознайомитись з її пристроєм, принципом ведення платіжних операцій, а вже після цього робити висновки, чи варто зберігати на платформі свої особисті заощадження.

Серед основних алгоритмів організації діяльності виділяються такі функції:

 1. Криптобіржа дозволяє централізовано зберігати кошти, оскільки є окремі осередки спеціально для того, щоб кожна криптовалюта була в індивідуальному сейфі.
 2. Для верифікації профілю обов’язково потрібно надати особисті дані, фото паспорта та селфі з ним, що формує повноцінну безпеку усієї внутрішньої інформації.
 3. Великий відсоток нарахувань за зберігання криптовалюти дає змогу отримати додаткові гроші в рамках загального фінансування.

Але для впевненості у безпеці своїх грошей потрібно використовувати лише ліцензовані криптовалютні гаманці та біржі, серед яких відзначається WhiteBIT, Binance і таке інше.

Різновиди криптовалютних гаманців

Є два загальнодоступні види гаманця – гарячий та холодний. Різниця лише у підключенні до інтернету для можливості оперативного оновлення інформації та продуктивного застосування для проведення операцій та операцій.

Гарячий гаманець використовується разом із постійним доступом до інтернету, оскільки програма встановлена як розширення, що дозволяє зробити переклад за кілька секунд.

Холодний гаманець надається у фізичній формі, тому виділяються паперові та апаратні варіанти зі своїми особливостями застосування.

Апаратні мають вигляд флешки, яка використовується для запису відкритого та закритого ключа, тому для перенесення криптовалюти потрібно підключити її до ноутбука або комп’ютера, після чого за допомогою відповідної програми виконати переклад. Це найбільш безпечний спосіб зберігання, але є складнощі в постійній роботі з валютою.

Паперові гаманці – це простий листок, де записано відкритий та закритий ключ, тому для переказу грошей потрібно відсканувати QR-коди для того, щоб отримати доступ до системи.

Як поповнити гаманець на біржі?

Для поповнення криптовалютного гаманця спочатку потрібно пройти реєстрацію та верифікацію KYC, оскільки це документальне підтвердження своїх даних для того, щоб у подальшому не було проблем із конфіденційністю відомостей.

Для поповнення можна використовувати вбудовані функції: p2p торгівлю, криптовалютні обмінники, оптові фізичні обмінники та інші подібні системи. Але в обов’язковому порядку вивчаються технічні параметри, функціональність, а також ліміти на введення коштів, щоб не стикатися зі складнощами фінансового характеру.

Додатково перед поповненням гаманця варто звернути увагу на вступну інформацію з боку криптовалютної біржі, де точно описані всі правила, загальні вимоги та ліміти, тому операції будуть проведені в короткі терміни та максимально вигідно.

Гарячі (браузерні) гаманці для крипти

Простий криптогаманець – це формат програми в режимі онлайн, яка відрізняється максимальною надійністю, високою продуктивністю та технічним захистом для проведення фінансових операцій. Це безкоштовний і зручний формат, тому можна здійснювати будь-які угоди без ризиків, якщо дотримуватись певних правил.

Coinbase Wallet

Багато хто чув про криптовалютну біржу Coinbase, яка випустила власний некастодіальний браузерний криптогаманець, завдяки чому забезпечується повноцінний захист інвестицій за умови правильного використання відповідно до низки параметрів.

Це система з самостійним зберіганням, тому можна повноцінно працювати з криптовалютою, не стикаючись при цьому з проблемами технічного та функціонального плану.

Для роботи з гаманцем достатньо встановити відповідне розширення у браузері, яке надається повністю безкоштовно, має велику функціональність та надійність у рамках застосування.

Phantom Wallet

Гаманець Phantom Wallet може порадувати великою функціональністю, тому можна говорити про створення непоганої конкуренції популярної системи “МетаМаск”. Але більшою мірою такий гаманець працює з блокчейном Солана, тому корда екосистема крипт починає порушувати технічний процес, гаманець самостійно робить активні кроки для того, щоб зупинити можливий наплив.

Додатково можна розраховувати на підтримку з боку Ефіріуму та Полігону, тому гарантується стабільна робота з будь-якою криптою.

Можна купити криптовалюту в Україні та вільно зберігати на гаманці без потреби перемикатися між блокчейнами, оскільки всі активи зберігатимуться в єдиній групі. Правильне вивчення особливостей дозволяє розумно як зберігати інвестиції, а й примножувати їх.

MetaMask

Це формат цифрового гаманця, який дозволяє не тільки керувати своїми активами, але й відправляти його, отримувати, дотримуючись стандарту ERC-20, працюючи при цьому з Ефіріумом. Є ще ручна система налаштування, завдяки чому можна додати мережу BNB Chain для зберігання та обміну токена BER-20.

Платформа була розроблена ще у 2016 році, тому за великий термін існування вже вивчено всі робочі параметри, що гарантує безліч можливостей. Це браузерна версія, яка працює в режимі онлайн і не має складнощів у налаштуванні. Але відносно недавно з’явився мобільний додаток для Андроїд та Айфон, тому можна зручно працювати зі своїми криптовалютними інвестиціями без складнощів у підключенні чи проведенні операцій.

Десктопні криптовалютні гаманці

Десктопні гаманці використовуються на практиці досить часто не дивлячись на те, що найбільш популярними є все ж гарячі гаманці, але не завжди трейдер знає, які варіанти систем, кому варто довіряти, чи є якісь порушення і так далі. Але основна перевага десктопної системи в тому, що вона має високий рівень безпеки, користуватися ними набагато простіше, оскільки виключено негативний вплив з боку шахраїв. Тому можна купити криптовалюті на біржі для того, щоб надалі зберігатися на гаманці десктопному з наступного переліку варіантів.

Exodus Wallet

Exodus відноситься до некастодіальних гаманців, де є великий вибір активів, серед яких є не тільки біткоін, ефір, але й інші валюти. Розробники постаралися уважно продумати технічну основу криптогаманця, тому він уже давно переступив усі ярлики з поняттям найбільш безпечних та надійних систем. Такі криптогаманці ідеально підійдуть як для професійних користувачів, так і для рядової публіки.

Простий і доступний інтерфейс поєднується з численними функціями, тому працювати з платформою буде набагато простіше.

Guarda Wallet

Це криптовалютний гаманець безкоштовної платформи, тому користувачі можуть легко розраховувати на цілодобовий доступ у поєднанні з численними технічними параметрами. Для зручності користувачів виділяється понад 400 тисяч різних криптоактивів.

Додатково гаманець може легко інтегруватись з апаратною системою, тому активи можна переводити в холодне зберігання.

Мобільні криптовалютні гаманці

Електронні гаманці мають різні підвиди, оскільки є варіанти для браузерного та десктопного застосування відповідно до встановлених параметрів. Єдина різниця, яка є між ними – це рівень безпеки, технічний і функціональний опис.

Trust Wallet

Функціонального такого криптовалютного гаманця на високому рівні, тому є безліч переваг у порівнянні з некастодіальними онлайн-гаманцями. Токен, який надає такий криптовалютний гаманець, вважається найбільш спірним, але за рахунок нього зростає популярність усієї платформи.

Важливо пам’ятати, що електронний гаманець це багатофункціональна система зі своїми робочими та технічними параметрами, які розроблені для того, щоб можна було не лише зберігати активи, а й торгувати ними для збільшення загального бюджету.

Mycelium Wallet

Мобільний гаманець працює на максимальному рівні безпеки, оскільки поряд із звичайними системами захисту використовується двофакторна автентифікація, щоб перевірити дані користування, що намагається зайти до кабінету. Саме безпека вважається важливою перевагою Mycelium, про яку розробники говорять практично на кожному кроці розвитку. Якщо є побоювання за свої активи, то гаманець такого формату найбільше підійде.

Завантажити програму можна тільки на Андроїд, використовуючи при цьому офіційний сайт або сервер Google Плей.

Edge Wallet

Це формат гаманця для смартфона, який дозволяє не тільки купувати, а й зберігати криптовалюту відповідно до всіх норм безпеки. Гаманець шифрує всю особисту інформацію, тому можна запобігти фінансовим втратам за рахунок впливу шахраїв. Додатково розробником передбачено постійне оновлення платформи, тому вона справно та якісно справляється з технічними навантаженнями.

Холодні гаманці для крипти

Крім електронних систем можна підібрати холодний гаманець, який ідеально поєднує в собі функціональність, безпеку та зручність використання за рахунок того, що це паперові та апаратні системи для криптоактивів.

Холодні системи повністю позбавлені тих недоліків, які є у гарячому гаманці, оскільки все максимально надійно за рахунок паролів, біометричного доступу, наявності двофакторної безпеки тощо.

Ledger Wallet

Одним з найкращих криптовалютних гаманців вважається Ledger, оскільки це поєднання функціональності, надійності та зручності при використанні. Станом на кінець 2022 року надає 3 різноманітні гаманці з різними форматами функціоналу, забезпечуючи при цьому якість функціонування.

Вартість такого гаманця досить велика, але суттєва частина ціни виправдовується безпекою, тому можна розраховувати на надійний захист активів та їхнє безпечне застосування відповідно до поставлених завдань. Якщо знати, як купити криптовалюту і зберігати її на холодному гаманці, то можна уникнути низки проблем у вигляді можливих шахрайських проявів.

Trezor Wallet

Такий криптовалютний гаманець розрахований на великий асортимент активів, тобто можна не лише купити біткоїн, але й використовувати Лайткоїн, Даш і так далі. В рамках безпеки використовується ПІН-код, ключ для відновлення доступу, багатофункціональна прошивка високої якості. Але вартість такого гаманця нижча, незважаючи на велику кількість функцій, оскільки саме доступність приваблює користувачів.

При виборі прошивки потрібно враховувати рівень безпеки, технічну якість та особливості роботи, щоб не стикатися з незручностями надалі. Це виключно особистий вибір будь-якого трейдера.

Біржові гаманці

Біржові гаманці – це платіжна система, яка надається на базі біржі, тому формується максимальна зручність для здійснення угод відповідно до численних параметрів. Такий варіант кошти для зберігання інвестицій підійде у таких випадках:

 1. Якщо потрібно часто купувати або продавати криптовалюту, то вбудований біржовий гаманець підійде для таких робіт найбільше.
 2. Якщо йдеться про майнінг та регулярний продаж того, що вдалося намайнити.
 3. Якщо користувач разово отримує гроші, які хочеться відразу обміняти на фіатну валюту: долари, гривні.
 4. Якщо за роботу береться новачок, який тільки починає вивчати криптовалюту та біржові функції зсередини, оскільки так можна розраховувати на повноцінне вивчення всіх наданих параметрів.

Правильно підібраний формат гаманця для криптовалюти дозволяє використовувати його функції разом із наявними активами максимально зручно та практично, не стикаючись при цьому зі складнощами. Але при цьому важливо пам’ятати, що кожна система має свої правила роботи, технічні та функціональні властивості, тому не зайвим буде спочатку вивчити структуру платформи та її наявні характеристики. Додатково можна звернутися до експертів для отримання їхньої консультації з приводу обраного гаманця для крипти.

Чому варто обирати гарячий гаманець?

Гарячий гаманець – це ідеальне рішення для того, щоб не тільки зберігати кошти, а й торгувати ними з метою примноження та отримання максимальної фінансової вигоди. Сама по собі криптовалюта вважається волатильною валютою, тому регулярно змінюється вартість, що може створювати певні складнощі для укладання угод у процесі торгівлі.

Гарячі гаманці – це відповідний функціонал для того, щоб вступати в торги і виконають усі угоди з мінімальними ризиками, оскільки в процесі укладання ордера фіксується певна ціна, яка залишається незмінною в рамках однієї угоди.

Особливості роботи з криптовалютними гаманцями

Є різні криптовалютні біржі з вбудованими гаманцями, наприклад, це може бути «Бінанс», «WhiteBIT» та інші системи, які ще на стадії розробки уважно продумані та надають широкі перспективи для розвитку. Але при цьому потрібно знати, що кожен криптовалютний гаманець має свої особливості, необхідні попереднього вивчення:

 1. Потрібно правильно вибрати тип гаманця, оскільки є холодні та гарячі системи з характерними особливостями у використанні.
 2. Обов’язково враховується принцип роботи, оскільки кожен гаманець залежить від особливостей розробки, технічних властивостей та інших можливостей.
 3. Особливості роботи, налаштування та інші параметри, оскільки кожен користувач має свої вимоги до технічної основі платформи.

Правильне та уважне ставлення до вибору криптовалютного гаманця та вивчення всіх робочих параметрів дозволяє оптимально досягти поставленого завдання. І тому не зайвим буде попередньо вивчити всю інформацію та проконсультуватися зі спеціалістами. Є маса освітніх матеріалів про криптовалюту, гаманці та інструменти для роботи, тому навіть новачок може ознайомитися з вузькоспеціалізованими напрямками.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ