Чим холостий хід шкодить мотору

Іноді автомобільна техніка змушена безперервно працювати місяцями. Буває, що шофери, працюючи в вахтовому режимі, змушені в машинах жити. Мотори самовіддано накручують холості оберти, рятуючи людей від лютої холоднечі і виробляючи свій ресурс.

Умови холодної зими диктують свої правила: доводиться миритися з астрономічними витратами на паливо, збитком для екології і, звичайно ж, з високим зносом силових агрегатів. Не варто забувати, що пробіг на одометрі — вельми умовний показник робочого ресурсу на відміну від кількості мотогодин (годин, які відпрацював мотор). Особливо це слід враховувати, встановлюючи інтервали заміни мастила.

Можливо, приводів для тривоги і побоювань було б менше, якби не зростаюча кількість турбованих малолітражних моторів, використовуваних в сучасному автопромі. Ресурс таких агрегатів все менший і менший, і не далекий той час, коли холості оберти стануть для водіїв недозволеною розкішшю. Тим більше, що підвищений знос супроводжується іншими проблемами, викликаними зловживанням таким режимом.

Перш за все, в двигуні на малих обертах знижується тиск мастила і утруднюється його циркуляція. При тривалій роботі мотора вхолосту більше десяти хвилин в камери згоряння циліндрів надходить обмежена кількість горючої суміші, але з урахуванням низьких оборотів навіть при невеликому її вмісті вона не встигає згоріти повністю. Все це підвищує навантаження на силовий агрегат.

Під час тривалого перебування в уповільненій пробці іноді навіть можна відчути запах незгорілого бензину, який “випльовує” глушник разом з вихлопними газами. До того ж тривала робота двигуна на холостому ходу може привести до перегріву каталізатора і виходу його з ладу.

Крім того, при надмірному використанні низьких і холостих обертів висока ймовірність утворення відкладень сажі на свічках запалювання. Нагар істотно погіршує їх функціонування, що може стати причиною підвищеної витрати палива, зниження потужності та інших проблем.

Джерело

ІНШІ НОВИНИ