Єврономери в Україні: в новому законі знайшли пастку для водіїв

Водії автомобілів на єврономерах, які не відповідають екологічному стандарту Євро-5, у разі прийняття закону про нові правила ввезення та реєстрації авто опиняться під загрозою великих штрафів.

Таку думку висловила в ефірі ObozTV юрист Ольга Ніколаєнко.

Експерт пояснила, що буде з авто, які не відповідають прописаним у законопроекті критеріям (не старше 2014 року, стандарт Євро-5), але вже певний період перебувають на території України.

“До закону про деякі питання ввезення в Україну та реєстрацію транспортних засобів у першому читанні внесено зміни щодо першої державної реєстрації зокрема. Щодо Євро-5 у нас написано, що він діє з 1 січня 2016 року, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно”, – сказала юрист.

“Виходить, що людина, яка захоче тут розмитнити іноземний транспортний засіб, за замовчуванням погоджується з тим, що ввезла його до 31 грудня 2015 року, щоб на нього стандарти Євро-5 не поширювалися. Але виникає інше питання – як же штрафи? Законопроектом вводяться штрафи, і якщо людина за замовчуванням погодиться з тим, що вже тривалий час тут користується транспортним засобом, то автоматично “вішає” на себе відповідні протоколи на велику кількість штрафів. Інших варіантів я тут не бачу”, – зазначила вона.

Ніколаєнко допустила, що стосовно кожної людини доведеться очікувати окремих запитів і роз’яснень від органів реєстрації.

“Тоді йому необхідно звернутися з відповідним зверненням до органів реєстрації, чи може він після розмитнення поставити цей автомобіль на облік, і виходячи з тієї чи іншої відповіді діяти. По-іншому я не бачу практичних механізмів реалізації цього законопроекту”, – пояснила вона.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який значно збільшує штрафи за порушення митних правил. Причому штрафи доведеться платити і водіям, які сіли за кермо неоформленої машини. Штраф – до 17 тис. грн, або позбавлення прав на рік. Тим, хто привіз в Україну автомобіль на єврономерах і передав його в треті руки, загрожує штраф у розмірі 17 тис. грн. Якщо пройти реєстрацію не за 30 днів, як це належить, а запізнитися на місяць – штраф 85 тис. грн, понад місяць – 170 тис. грн.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ