Зараз в Україні найвищий відсоток опитаних підтримають вступ до НАТО

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 16-17 лютого 2022 року, 62% підтримують вступ України до НАТО. Негативно ставляться до цієї ініціативи 30%.

За останні два місяці рівень підтримки вступу до Північноатлантичного Альянсу зріс (наприкінці 2021 року вступ підтримували 55-58% опитаних). За історію спостережень з 2014 року — це найвищий показник позитивного сприйняття інтеграції України до НАТО.

Вступ до Євросоюзу підтримують 68%, не підтримують — 24%. Як і щодо НАТО, рівень підтримки вступу до ЄС за останні два місяці зріс і досяг найвищого за історію досліджень з 2013 року показника.

Ідея інтеграції України до західних структур користується більшою підтримкою серед респондентів Заходу та Центру, менше — Півдня.

На Сході кількість прихильників вступу до НАТО менша, аніж кількість противників. Щодо ЄС у східних регіонах спостерігається паритет противників та прихильників. За останні кілька років у вікових демографічних групах спостерігається відсутність значних відмінностей у оцінці зовнішньополітичного вектора України.

Натомість у електоральних сегментах відчутно переважає несприйняття вступу України до західних структур серед виборців партій «Опозиційна платформа — За життя» та партії Мураєва «Наші».

Серед виборців інших політичних сил переважна більшість позитивно висловлюються за вступ України як до ЄС, так і до НАТО.

55% опитаних вважають, що Україна повинна вийти з Мінських угод, якщо Росія визнає так звані ДНР і ЛНР незалежними державами. 24% — проти, 21% — не визначилися з цього приводу. За вихід з Мінських угод за згаданих умов виступає відносна більшість населення, незалежно від регіону проживання та віку.

Лише в електоральному розрізі помітна різниця в оцінці такого розвитку подій: відносна більшість опитаних виборців партій «Опозиційна платформа — За життя» та «Наші» або проти виходу з Мінських домовленостей, або ж вагаються у відповіді.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ