Симптоми патології: коли не обійтись без допомоги отоларинголога?

ЛОР – фахівець, який займається захворюванням вуха, горла та носа. Перелік симптомів, при яких потрібно звернутися до лікаря, широкий, а хворі не завжди приділяють належну увагу проявам патології. Без лікування проблема переходить у хронічну форму, тому потрібно знати, за яких ознак треба записатися на прийом до лікаря ЛОР у Львові. Особливо, слід уважно стежити за станом дітей, оскільки у їх віці, віруси розвиваються швидше.

Поширені симптоми

Будь-які дискомфортні відчуття в області вух, горла чи носа мають стати приводом звернення до https://lor.doctor/. Найбільш поширеними симптомами є:

  • Проблеми з носовим диханням чи поява виділень;
  • Біль у верхньощелепній пазусі, зубах, скронях;
  • Зниження сприйнятливості смаків та запахів;
  • Набряклість;
  • Зміна лімфовузлів;
  • Збільшення температури тіла;

Поставити діагноз і підібрати лікування зможе тільки фахівець, тому за перших ознак потрібно записатися на прийом.

Здоров’я дітей: коли потрібно показатися лікарю?

Треба розуміти, що симптоматика грипу в дитячому віці відрізнятиметься від прояву тієї ж хвороби у дорослих. Поширеною причиною звернення до ЛОР-лікаря буде розростання аденоїдів та гландів. Патологія часто зустрічається в медицині і потребує лікування. Якщо не отримувати допомоги, то в організмі не тільки буде присутня інфекція, а й почне з’являтися деформація хрящів, кісток ротової порожнини та гортані.

Водити дитину до фахівця потрібно не лише за наявності скарг, а й для профілактичного огляду. Деякі захворювання можуть протікати безсимптомно, і виявити їх можна лише під час огляду. За наявності високої температури, болю в горлі або вухах, кашлі та інших симптомах, що вказують на отит, риніт, ГРВІ, потрібно звернутися до лікаря.

Чим ще займається ЛОР?

Крім діагностики та підбору терапії, лікар займається:

  • Лікуванням травм носа, вуха, глотки та вилученням з них сторонніх предметів;
  • Виконує профілактичні огляди дітей, вагітних та інших категорій пацієнтів з підвищеним ризиком захворювань;

За відсутності скарг, відвідувати ЛОРа потрібно раз на рік, для перевірки стану здоров’я. Якщо з’явилися ознаки захворювання, записатися на прийом потрібно відразу.

Які методи діагностики використовуються?

Для встановлення діагнозу, отоларинголог проводить огляд. Якщо його недостатньо, призначається здавання аналізів крові на відповідні показники. При ускладненнях може знадобитися знімок гайморових пазух або інших відділів носа. Всі заходи, що використовуються для встановлення діагнозу, в сучасній медицині, не доставляють дискомфорту і надають максимальну інформативність про стан здоров’я. Для лікування деяких патологій можуть бути потрібні фізіопроцедури, а для інших буде достатньо медикаментів.

ІНШІ НОВИНИ