Двосторонні клейкі стрічки — ефективний та сучасний засіб для скріплення різноманітних поверхонь. До того ж, один із найпростіших та найзручніших у використанні. Але й тут є деякі хитрощі, які необхідно знати для отримання оптимальної якості з’єднання.

У першу чергу, слід вдумливо обирати клейку стрічку, враховуючи чи відповідає вона потребам ситуації. Залежно від характеру завдання, що стоїть перед вами, у нагоді може стати стрічка з однієї з наступних категорій: VHB, тонка або на спіненій основі.

Тут увагу слід звернути на сильні сторони кожної з них: стрічки VHB демонструють високу стійкість до деформації та забезпечують надійне довготривале з’єднання. А ось тонкі стрічки краще підходять для тимчасової фіксації, оскільки за потреби легко відділяються від поверхні, не залишаючи на ній жодних слідів. Вироби на спіненій основі мають високу початкову адгезію, яка дозволяє використовувати їх для скріплення неоднорідних за формою та матеріалом площин. Також двосторонні стрічки на спіненій основі зручніші для побутового використання.

Але вибором певної категорії товарів завдання не обмежується. Добираючи двосторонню стрічку звертайте увагу на її індивідуальні характеристики:  розміри (ширину, довжину, товщину), хімічну природу адгезиву у ній, діапазон робочих температур.

Після того, як потрібна клейка стрічка обрана, увагу слід звернути на поверхні, що будуть монтуватися. Для кращого з’єднання ці поверхні мають бути чистими та знежиреними. А отже не зайвою буде попередня обробка.

Для знежирення поверхонь доцільно використати ізопропіловий очисник 3М. Він розчиняє різні масла, синтетичні та натуральні смоли, а також інші подібні хімічні речовини. Нанесіть цей очисник за допомогою серветки на поверхню, з якою збираєтесь працювати, а потім протріть її. За потреби цю процедуру можна повторити кілька разів.

Деякі поверхні, наприклад бетон, дерево, поліетилен, поліпропілен, скло, фарбований метал, потребують додаткової обробки для поліпшення адгезії до них двосторонніх стрічок. А саме ґрунтування праймером 94, який слід наносити тонким рівномірним шаром на вже очищену поверхню. Для особливо неоднорідних, пористих матеріалів може знадобитися й другий шар. Перед наклеюванням власне стрічки, праймер має висохнути.

Нанесення двосторонньої стрічки цілком можливе без додаткових інструментів, проте для досягнення максимальної якості з’єднання рекомендовано використовувати універсальний прикаточний валик 3М 751.  Він допоможе рівномірно та без зайвих зусиль притиснути стрічку до поверхні, запобігаючи утворенню пухирців з повітрям.

Тепер, озброївшись новими знаннями, саме час застосувати їх на практиці. За посиланням https://inta.pro/ua/dvustoronnie-lenty ви знайдете широкий асортимент двосторонніх стрічок 3М та усіх супровідних до них товарів. А якщо у вас виникнуть додаткові питання щодо вибору чи застосування клейких стрічок, то на том ж сайті є контактні дані, за якими ви можете звернутися до наших фахівців за порадою.