Засновниця Jobian Ольга Чубенко про проблему трудового рабства

У сучасному світі, незважаючи на неймовірну швидкість прогресу у всіх сферах, актуальною залишається проблема трудового рабства. Мільйони людей, у тому числі й українців, кожен рік стають жертвами шахраїв чи сучасних работорговців. За статистикою Міжнародної організації з міграції, Україна входить у десятку країн, громадяни якої найчастіше стають жертвами трудового рабства. Українська компанія з міжнародного працевлаштування Jobian пояснює як діють шахраї і що робити, якщо ви стали однією з жертв.

Класична схема вивезення людей за кордон для експлуатації їх у робочих процесах включає три етапи:

  1. Розміщення привабливої реклами з обіцянками високої заробітної плати, хороших побутових умов і повної підтримки під час роботи за кордоном.
  2. Виставлення рахунку за свої послуги з підбору вакансії, оформленні людини на роботу та її відправлення в країну призначення.
  3. Маніпуляційне вимагання віддати документи (нібито для перевірки на митниці) без можливості отримати їх назад, в результаті чого люди стають заручниками і змушені робити те, що їм скажуть.

Найчастіше робота, на яку привозять таких людей, не має нічого спільного з обіцянками, які початково давали шахраї. Особливу групу ризику в таких ситуаціях складають ті, хто не знає мови країни призначення. Jobian зазначають, що жертвами трудового рабства зазвичай стають люди, які не розуміються у питаннях працевлаштування за кордоном, частіше – мешканці сіл та селищ, які шукають можливість заробити більше, ніж у рідній країні.

У Jobian (Джобіан) розповіли про ситуацію на ринку працевлаштування

Засновниця Джобіан Ольга Чубенко відмітила, що з початком пандемії Covid-19 ситуація тільки посилилася. Через погіршення економічного стану багатьох країн, а також підвищення рівня безробіття в світі в цілому, і в Україні зокрема, багато українців активніше шукають можливості стабілізувати своє фінансове становище. Звідси виникли нові сумнівні пропозиції працевлаштування, такі як виїзд у країни ЄС, які офіційно закрили свої кордони для українців, можливості обійти ковідні обмеження і вимоги про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест або ж варіант вивезення людей в західноєвропейські країни як біженців. Такі пропозиції мають єдину мету – заробити на довірливих або зневірених людях, розповідає засновниця Jobian.

Джобіан, які сьогодні є експертами з міжнародного працевлаштування і трудової міграції, назвали три основні причини потрапляння людей у трудове рабство:

  1. Відсутність достовірної інформації і наявність сумнівних рекомендацій.
  2. Поширені стереотипи про працевлаштування за кордоном.
  3. Незнання своїх прав.

Ольга Чубенко додала, що проблема трудового рабства в Україні вкрай актуальна і Jobian зі свого боку робить все можливе для її вирішення.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ