Як вибрати дзеркало

Сучасні технології дозволяють випускати дзеркала будь-якої форми, розміру і навіть кольору. Переконатися в цьому можна на сайті https://sklomax.com.ua/. Як вибрати якісне дзеркало, яке не буде спотворювати реальність і вірно прослужить вам довгі роки?

Головні секрети вибору дзеркала

Сертифікат виробника. Дзеркала для дому не підлягають обов’язковій сертифікації, тому сертифіката відповідності, що видається державним органом по сертифікації, може не бути. Зате сертифікат виробника, в якому вказані матеріали, використані при виготовленні дзеркала, повинен бути завжди. Запитуйте у продавця!

Чим товстіше, тим краще. Дешеві і тонкі дзеркала можуть мати нерівну поверхню, а зображення в такому дзеркалі – неправильні пропорції. Радимо вибиратти дзеркала з товщиною скла від 4 до 6 мм: чим більше, тим якісніше і дорожче дзеркало. Хороші дзеркала виготовляються з листового силікатного скла трьох вищих марок (М1 – дзеркальне покращене, М2 – дзеркальне, М3 – віконне поліроване).

Гладкість – хороший знак. Важливо вивчити дзеркало на предмет подряпин, плям, крапок і нерівностей. Особливо повинні насторожити бульбашки повітря, застиглі в дзеркальній поверхні. Втім, будь-який незначний на перший погляд недолік – знак низької якості. Тільки відсутність навіть однієї найменшої вади на поверхні дзеркала говорить про чудову якість виробу.

Особливості покриття дзеркал

Подивіться на дзеркало. Вологостійкість і відбивні властивості залежать від якості захисного покриття зі зворотного боку. Хороші дзеркала складаються зі скляного полотна і трьох шарів покриття. Перший – що відображає (зі срібла). Другий – захисний (плівка від корозії, зазвичай з міді, а в новому поколінні екологічних високоякісних дзеркал – з нейтральних металів). Третій – теж захисний (два-три шари фарби в більш дешевих варіантах і полімерне покриття в більш дорогих), що оберігає від механічних пошкоджень і вологи.

Срібло – найкращий варіант. Сьогодні найпоширеніше покриття – срібна мікроплівка товщиною 0,15-0,30 мкм. Дешевший варіант – алюмінієве, воно менш стійке, і коефіцієнт відбиття у нього гірше (максимум 0,77 проти 0,85-0,87 у срібних дзеркал). Втім, алюмінієві дзеркала зараз перестають випускати. Так що, якщо ви не плануєте купувати старовинне дзеркало (раніше в амальгаму додавали золото або бронзу, тому варто подивитися на дзеркала в антикварних салонах: вони випромінюють м’яке сяйво, освіжають і молодять), то єдиний варіант – дзеркало з срібним покриттям.

Крайні боки в дзеркалі

Кромка дзеркала вимагає особливого догляду. Чим вона ширша, і чим складніша її конфігурація, тим цікавіше виглядає дзеркало. Але обробляються краї дзеркала і скла не стільки для декору, скільки для захисту шарів покриття. Тому від того, наскільки правильно був проведений цей процес, залежить міцність і довговічність дзеркала. Наводимо різні види обробки кромки в міру наростання вартості цієї операції:

  • Зачистка. Видалення гострої ріжучої кромки.
  • Проста обробка. Кромка обробляється до отримання безпечного краю з заокругленням.
  • Полірування. Кромка прозора, трапецієподібної форми.
  • Шліфування. Кромка матова, трапецієподібної форми.
  • Фацетування. Фацет (фасет) – це полірована фаска, скошена під кутом до полотна дзеркала. Фацет надає дзеркалу закінченого вигляду і прикрашає його грою світла на своїх гранях.

Які бувають дзеркала

Традиційні. Такі дзеркала безбарвні; як говорилося вище, їх виготовляють за допомогою срібної або (зараз рідко) алюмінієвої плівки.

Кольорові. Дзеркала з використанням шару золотистого, сірого, золотого, блакитного або смарагдового відтінків здатні внести жвавість і оригінальність в будь-який інтер’єр.

Окремо варто згадати досить дорогі штучно зістарені дзеркала і дзеркала-хамелеони, які змінюють свій колір залежно від кута зору (дивитися дзеркала можна довго: один колір плавно переходить в інший).

Матові. Дзеркала з приглушеним блиском. Декоративний ефект досягається завдяки гравіруванню, шовкографії і матуванню полірованої поверхні.

«Шпигунські». З одного боку виглядають як прозоре скло, з іншого – як звичайне дзеркало, що не пропускає погляд. Назва довга: «тоноване полотно з ефектом односторонньої дзеркальної видимості».

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ