Інтер’єр у сучасному стилі: основні напрямки

Сучасний інтер’єр, – це досить широке поняття, що охоплює останні 30 років динамічного розвитку в виробництві меблів, нових матеріалів і технологій. Змінюється і уявлення про екстрер’єр – за рахунок комп’ютерних технологій, ті конструкції будівель, які були ще неможливими 50 років тому, сьогодні успішно втілюються в життя.

Безумовно архітектура, промисловий і предметний дизайн задають загальний тон для стилістичної направляючої в дизайні інтер’єру. Сучасний стиль охоплює відразу кілька напрямків: мінімалізм, контемпорарі, хай-тек, лофт, і неокласику, що стоїть на межі. У кожному з цих стильових рішень Ви можете знайти нескінченну різноманітність образів і виразів думки дизайнера. У деяких з них можливі поєднання, перегуки. Не варто забувати і про регіональні напрямки: сучасний скандинавський або японський, та ін. Але найбільше в дизайнах розуміються спеціалісти, яких можна знайти за посиланням https://nsdgroup.com.ua/dizajn/.

В даному огляді ми торкнемося кілька стильових рішень, які найбільш популярні останнім часом:

  • Мінімалізм;
  • Контемпорарі;

Мінімалізм, або ж, як його ще називають “аскетичний дизайн”, в якості напрямку став виділятися в пізні 60-ті. І на початку свого шляху “оселився” в громадських інтер’єрах. Основні джерела і натхнення мінімалісти отримали від школи конструктивізму і функціоналізму. Екстер’єр і інтер’єр, виконаний в мінімалізмі, – це строга геометрія форм і мінімальне використання кольорів, найчастіше використовують кольори, властиві природі: глибокий сірий, як камінь, кольори і фактури дерева, як світлі, так і темні. Ще одна характерна риса – стриманий декор, або, його повна відсутність. Конструкції всередині приміщення є максимально – функціональними, і, як правило, займають мало місця. Такий інтер’єр буде чудово виглядати, якщо будівля передбачає наявність великих вікон і дверей.

Контемпорарі, це не просто модний термін, а цілий напрям в сучасних стилях дизайну інтер’єру. Він став особливо популярним після Другої світової війни, отримавши велике поширення в Великобританії, Данії, Швеції, Фінляндії, США та Італії. Так само, як і мінімалізм, контемпорарі відмінно виглядає у великих просторах з об’ємними вікнами і дверними отворами. Його відрізняє жива гуманістична роль візуальної складової, естетична варіативність в інтер’єрі. У ньому поєднуються чисті лінії і відчуття простору з колірними плямами і абстрактними паттернами. Це, свого роду “золота середина” між строгістю і високою серйозністю модернізму і грайливим настроєм джаз-модерну. З характерних рис, так само важливо відзначити легкість форм в меблях, декорі та аксесуарах.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ