Чи ефективне примусове лікування? Чи є в цьому сенс?

Про ефективність примусового лікування від наркозалежності, задумуються частіше родичі хворого, а не сам наркоман. Наркозалежні повністю не розуміють своєї проблеми, вони думають, що в них все добре і лікування не потрібне. Вони знаходятся в стані гострого психозу і частіше не розуміють, що їм потрібна невідкладна допомога.

Примусове лікування — що це таке?

Подолати наркозалежність самостійно можливо, але дуже важко, потрібна велика сила волі і бажання стати знову нормальною людиною. Якщо залежний не розуміє своєї проблеми і категорично не хоче проходити лікування, в клініках пропонують примусове лікування. В свою чергу, деякі лікарі говорять про те, що лікування без згоди і бажання хворого не дасть ніяких позитивних ефектів. Як же діяти родичам, які хочуть попри все допомогти близькій людині і відправити її на лікування? Варто відзначити, що людина, яка відмовляється від лікування, несе загрозу не тільки для себе, але й для оточуючих. Також наркоман може і не усвідомлювати того, що його залежність рано чи пізно приведе до смерті і тоді йому вже ніхто і ніколи не допоможе.

В практиці є випадки, які доводять, що примусове лікування може бути ефективним за однієї умови — якщо хворий пройде повний курс лікування і реабілітації. Далі все залежить лише від нього — якщо наркозалежний зрозуміє, що він дійсно був хворий, а тепер вилікувався, якщо він захоче нормально жити, він на всі 100% зможе це зробити.

Якщо залежний після лікування нічого не зрозумів і психологічно не зміг подолати свою хворобу, то він обов’язково повернеться до своєї згубної звички. Простіше кажучи, ефективність лікування залежить від вправності лікарів і від самого хворого. Сенс в примусовому лікуванні є, але потрібно звертатися лише в перевірені клініки з професійними лікарями, наприклад в реабілітаційний центр “Шанс”, більше інформації про який можна дізнатися на сайті shans-kharkov.com.

Етапи лікування

Лікування від наркозалежності не може бути швидким, це потрібно зрозуміти відразу. Основні етапи лікування:

  • повне фізичне відновлення, позбавлення хворого від болю та дискомфортних відчуттів;
  • медикаментозне лікування — підбирається індивідуально, в залежності від стажу наркоманії і загального самопочуття хворого;
  • психологічна реабілітація, правильна мотивація на одужання;
  • видалення саморуйнівної програми зі свідомості, створення нових пріоритетів.

На всіх етапах з хворим працює психолог. Фахівець також працює і з членами родини.
На період лікування хворий знаходиться в лікарні, він повністю ізолюється від суспільства. Тільки так можна домогтися максимально позитивних результатів.

Не бійтеся примусового лікування, в ньому є сенс, а інколи — це єдиний вихід з ситуації, що склалася.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ