Android 10.0 Q отримав довгоочікувану функцію, про яку більше 10 років мріяли власники смартфонів

Колись давно операційна система Android асоціювалася у більшості користувачів зі свободою, адже власники мобільних пристроїв на її базі могли робити з програмним забезпеченням все, що їм заманеться, і цим всі були цілком задоволені. Проте, поступово Google впроваджує в своє ПО різні обмеження, а робиться це через питання безпеки, оскільки з кожним роком хакери стають все хитрішими і винахідливими, а роблять вони все можливе заради того, щоб пробитися через систему захисту і і заразити шкідливим кодом якомога більше смартфонів.

У випущеної менше доби тому операційній системі Android 10.0 Q, яка вже доступна всім бажаючим у вигляді першої бета-версії, виявили довгоочікувану функцію, про яку більше 10 років мріяли власники смартфонів, оскільки раніше компенсовувати її доводилося використанням стороннього програмного забезпечення, а воно, на превеликий жаль, дуже часто передавало всі дані третім особам, від чого в кінцевому підсумку страждали власники мільйонів мобільних пристроїв по всьому світу.

Так, в операційну систему Android Q Developer Preview Beta 1 додали функцію запису екрану під назвою Screen Recording. Вона дозволяє записувати все, що відбувається на екрані мобільного пристрою в окремий файл, який потім можна буде передати комусь при потребі. При цьому, Google заборонила будь-якому сторонньому ПО з такими можливостями працювати в рамках нової ОС, а вже восени всі подібні додатки будуть видалені з фірмового плеймаркету, щоб користувачі перестали стикатися з витоками своїх особистих даних.

Для використання нової можливості слід встановити на смартфон Android 10.0 Q, після чого пройти по шляху Settings -> System -> Advanced -> Developer Options -> Feature Flags, де потрібно активувати настройку під назвою settings_screenrecord_long_press. Щоб почати записувати відео потрібно утримувати кнопку живлення, після чого натиснути і утримувати палець на кнопці «Скріншот». Слідом за цим почнеться процес запису відео, припинити який можна також через кнопку Power, або ж через меню швидкого доступу.

Фінальна стабільна версія Android 10.0 Q від Google стане доступною в серпні цього року, тоді як повноцінна презентація даної операційної системи відбудеться в травні, тобто вже через два місяці.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ