Як вибрати насіння овочів

Для тих, хто займається садівництвом, дуже важливо правильно підібрати насіння. Якісна покупка допоможе виростити великий урожай. Купувати насіння овочів потрібно в перевірених магазинах, наприклад в http://vladam-seeds.com.ua. Також рекомендується робити це ближче до періоду висадки. При виборі слід враховувати безліч критеріїв, щоб уникнути розчарувань. Як правило, найкращим рішенням для закупівель є інтернет-магазин, де можна підібрати найрізноманітніші культури.

Критерії вибору

Спочатку необхідно визначитися з видом культур і сортами. Щоб вибрати хороший посівний матеріал, слід врахувати такі нюанси:

  • Придатність. Це дуже важливий показник, який визначає швидкість сходів, а також якість майбутнього врожаю. Якщо купити прострочене насіння, є ризик, що рослина не зійде або буде погано плодоносити. Слід купувати тільки якісний матеріал у перевіреного постачальника.
  • Свіжість. Посадковий матеріал можна перевірити по запаху. Велика частина якісних культур має приємний і свіжий аромат.
  • Колір. Забарвлення культурних рослин свідчить про їх придатність. Якщо є якісь сіруваті ділянки або нехарактерні плями, краще відмовитися від покупки.
  • Особливості. Помітити непридатність насіння до використання можна по зморшкуватій шкірці. Це свідчить про те, що посадковий матеріал зіпсований.
    Умови вирощування. При виборі насіння слід враховувати, в яких умовах його потрібно вирощувати. Деякі культури призначаються для вирощування в теплицях, інші ростуть виключно у відкритому грунті.

Ці параметри допоможуть підібрати якісне насіння. Дотримуючись усіх правил, можна отримати хороший урожай.

Сорт або гібрид

Вибір сортових або гібридних рослин безпосередньо залежить від уподобань. Сортове насіння довго зберігає свої якості, а також відрізняється простотою в догляді. Немає необхідності проводити будь-які складні маніпуляції, щоб отримати рясний урожай.

Гібриди, як правило, володіють кращими зовнішніми і смаковими якостями. Такі рослини стійкі до несприятливих зовнішніх умов, самозапилюються, не вимагають втручання людини. Вибір того чи іншого варіанту залежить від бажаного результату. На сучасному ринку представлено безліч різного насіння. Є більш дорогі й дешеві види. Головне – визначити для себе цілі вирощування овочевих культур.

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ