Заміна сидінь в автомобілі: на що звернути увагу?

Заводська комплектація автомобіля не те щоб абсолютно незручна, проте її точно можна покращити. Наприклад, встановити елітні та зручні сидіння для авто б/у замість рідних, щоб почуватися більш комфортно під час поїздки. Особливо це актуально для власників радянського автопрому. Але чи будь-які моделі сумісні з конкретними марками машин? Пропонуємо розібратися.

Оптимальний розмір

Насамперед треба визначити, чи підходять автосидіння за розміром. Для цього слід врахувати кілька показників:

  • ширина полозок;
  • висота від підлоги;
  • ширина крісла.

Що стосується першого критерію, то більшість автосидінь в іномарок оснащені двома паралельними полозками, так само як і вітчизняні машини. Виняток — Audi та Volkswagen, які посередині оснащені направною, а по боках — гачки та колесики.

Трапляються крісла з різновисокими полозками. Зазвичай вищою є полозка, розміщена біля тунелю коробки передач. Однак такі сидіння — рідкість.

Оптимальний варіант — підібрати модель з ідентичною до рідних сидінь шириною полозок. Причому зважати треба й на відстань між ними. Якщо це неможливо, знайдіть максимально наближений варіант.

Наступний критерій — висота автокрісла від підлоги. Цей показник важливий, оскільки автосидіння може виявитися вищим від стандартного, і ви впиратиметеся коліньми в кермо, або навпаки. Знову ж таки, слід шукати моделі, наближені за висотою до рідного або оснащені мікроліфтом, який дозволяє регулювати висоту.

Ширина сидіння практично всюди складає 50х50 см, однак існують нестандартні подушки. Якщо показник набагато перевищуватиме норму, крісло банально не влізе в машину.

Додаткові функції та характеристики

Якщо ви розібрались із розмірами, то технічно автокрісло вам підходить. Але воно ще має бути зручним. Тоді рекомендуємо оцінити ключові параметри. Насамперед це стосується типу:

  • для активних водіїв, які люблять швидкість та беруть участь у перегонах, знадобиться спортивна модель із посиленими боковими частинами та глибокою посадкою;
  • для автомобілів із трьома дверима потрібні варіанти з відкидним механізмом;
  • щоб поставити другий ряд пасажирських місць у мінівені, варто придивитися до диванів або трансформерів;
  • збільшити кількість місць для сидіння в джипі допоможе суцільний ряд автосидінь.

Аби оцінити зручність, рекомендуємо випробувати місця. Сядьте та прислухайтеся до своїх відчуттів: наскільки розслаблена спина та шия, чи комфортний підголівник тощо. Зважайте, що автосидіння також можуть мати додаткові опції: мікроліфт, поперекова підтримка, гойдання, підколінна опора, вентиляція або підігрів.

Якщо автокрісло передбачає можливість регулювання, то воно також може бути механічним чи електричним. Зверніть увагу, що другий спосіб не завжди сумісний зі старими автомобілями.

Обшивка крісел в авто

Окрім комфорту, важливий також і зовнішній вигляд. До того ж матеріал обшивки визначає і властивості сидінь. Найпоширеніші види обшивки:

  • тканинна — бюджетний варіант. Сильно поглинає пил, тому доведеться постійно пилососити салон. Також на ній залишаються плями, а якщо матеріал світлого кольору, то приховати їх буде вкрай складно;
  • шкіряна — найбільш практичний та стильний вид, який не вимагає особливого догляду. Щоб прибрати пил, достатньо витерти його вологою ганчіркою. Не поглинає воду. Продовжити строк служби шкіри можна, протираючи її спеціальним розчином для догляду;
  • дерматинова — доступний аналог шкіри з ідентичним доглядом. Проте дерматин може тріскатися через низьку температуру взимку, а влітку — виділятиме неприємний хімічний запах.

Проте обшивка — не головний фактор вибору. Тим паче її завжди можна приховати під чохлом.

Щоб поїздки в авто стали більш комфортними, можна замінити автокрісла. Але важливо, аби вони підходили вам не лише за зручністю та дизайном, а й за габаритами до машини.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ