Вільнюс ініціює конфіскації авто на литовських номерах в Україні, – митний департамент Литви

Митний департамент Литви відзвітував про перші результати перевірок законності експорту авто з литовськими номерами в Україні. Згідно зі звітом митного департаменту Литви, більше 59 000 автомобілів були вивезені з Литви в Україну в обхід існуючих законодавчих норм, тобто з грубими порушеннями митних правил.

Як відзначають експерти, таке визнання може серйозно вдарити по так званим власникам авто на литовських номерах, які завезли їх в якості співробітників компанії. У Литві дуже жорстко карають за приховування податків – наприклад недавно у громадянина конфіскували 31 000 незадекларованих доларів і виписали штраф.

Власники або акціонери таких литовських фірм можуть бути звинувачені відразу за трьома статтями литовського кримінального кодексу, відзначає на своїй сторінці в Фейсбук працівник однієї з фірм у Вільнюсі Олександр Ланецкий. Це розтрата коштів підприємства, несплата податків і масовий найм нелегальних працівників на роботу (адже за документами, українські “власники” литовських авто – це водії таких компаній).

Українські власники таких автомобілів на литовських номерах, які ввезені на територію нашої країни за допомогою помічених в шахрайстві компаній, матимуть серйозні неприємності. Зокрема, при перетині кордону України з однією з європейських держав таке авто може бути конфісковано. Або якщо українська влада отримає дані про таке незаконне авто, вона сама може виявляти, затримувати і конфісковувати дані автомобілі.

ІНШІ НОВИНИ