Де вигідніше лікуватися: в Україні вводяться нові правила для приватних і держлікарень

Згідно з новими ініціативами Міністерства охорони здоров’я України, різниця між державними і приватними лікарнями у нашій країні за кілька днів має зникнути.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. “Ми робимо конкурентний ринок – куди пацієнт, туди і фінанси. Нацслужба здоров’я направляє гроші згідно з договорами і кількістю послуг, що надаються. Тому людина зможе вибирати будь-який заклад, у тому числі і приватний, якщо він бере участь у програмі “Безкоштовна діагностика”. Просто людина йде туди, де є кваліфікована допомога. Я думаю, скоро ми взагалі забудемо про розмежування на державні і приватні установи, не звертатимемо увагу на форму власності. Це конкуренція за пацієнта”, – цитує його слова “Сегодня”.

Отже, відтепер фінансування охорони здоров’я буде залежати від того, де пацієнти лікуються і від чого саме. Поки що є тарифи на первинну медицину: послуги терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів.

Так, якщо приватну лікарню влаштовують тарифи держави, вона може відмовитися брати гроші з пацієнта – лікування оплачує держава. Для цього медзаклад укладає договір з Національною службою здоров’я України.

До 2020 року МОЗ розрахує тарифи на послуги у всій медицині: скільки коштує візит до окуліста, скільки коштує видалити апендицит і так далі. І гроші держава буде платити туди, куди підуть лікуватися пацієнти, незалежно від форми власності.

Який результат

Журналісти припускають, що медзаклади почнуть боротися за те, щоб людина прийшла лікуватися саме до них. Між державними і приватними лікарнями розгориться конкуренція. Може виявитися так, що пацієнти перейдуть у більш комфортні приватні клініки.

У той же час у МОЗ запевнили, що в такій ситуації держлікарні почнуть тягнутися до рівня приватних – підвищувати якість послуг і робити умови більш комфортними.

Джерело

ІНШІ НОВИНИ