Чому не варто їсти лише білки, викидаючи жовтки

Яйця тисячі років є основою раціону харчування людини. Проте останні десятиліття не вщухають суперечки про шкоду цього продукту для здоров’я, в першу чергу через підвищення рівня холестерину в крові. Експерти розповіли, чи варто відмовлятися від яєць, і що буде з організмом, якщо споживати виключно білок.

Довгі роки яйця вважалися вкрай корисними для здоров’я людини і були основною складовою правильного харчування. Щоденна присутність одного яйця, як в смаженому, так і вареному вигляді, дозволяє збагатити тіло 13 видами вітамінів і мінералів, серед яких вітаміни групи В, A, D, E, K, а також залізо, кальцій, фосфор, цинк і фолієва кислота. Однак останнім часом з’явилася тенденція споживати тільки білок, викидаючи жовток, оскільки в ньому міститься велика кількість холестерину, жиру і натрію. З цієї причини багато людей, які займаються спортом і намагаються харчуватися правильно, приймають рішення обмежувати споживання цього продукту або викидати жовток. Проте роблячи це, людина позбавляє себе більшої частини корисних компонентів, оскільки їх розподіл по яйцю нерівномірний. Саме в жовтку містяться всі поживні речовини, а в білій частині яйця їх присутність значно нижча, обмежуючись переважно білком.

Медики відзначають, що якщо людина регулярно займається спортом і дотримується здорової дієти, то у неї нема потреби викреслювати з раціону яйця, оскільки рівень холестерину і жиру буде в нормі. Ці речовини необхідні кожній людині, попри те, намагається вона скинути зайві кілограми чи нарощує м’язову масу. Холестерин бере участь в процесі вироблення тестостерону, який сприяє підвищенню рівня енергії і м’язової маси, а також вітаміну D, який необхідний для здоров’я кісток. Жир потрібен, щоб не замерзати і довше залишатися ситими.

Якщо людина з’їсть 8 яєчних білків, то організм отримає 28 г білка, 2 г вуглеводів і 0 г жирів. Їх калорійність становить 137 ккал. Якщо ж спожити 4 цілих яйця, то людина наситить своє тіло тією ж кількістю білка і вуглеводів, при цьому вона споживе 21 г жиру, а калорійність буде дорівнювати 312 ккал. З цієї причини краще з’їсти одне або два цілих яйця, щоб отримати всі необхідні поживні речовини, ніж тільки білок, позбавляючи страву половини своєї поживної цінності. А запобігати підвищенню рівня холестерину слід шляхом виключення інших однозначно нездорових харчових продуктів.

Джерело

ІНШІ НОВИНИ