Верховна Рада перейменувала чотири села в трьох областях

Верховна Рада України в середу, 11 вересня, перейменувала чотири села в Одеській, Харківській та Івано-Франківській областях.

Так, Рада 294 голосами перейменувала село Іванівка Любашівського району Одеської області в Янівці. Перейменування було потрібне в зв’язку зі створенням Любашівської територіальної громади, куди увійшло дві Іванівки. Назва Янівка походить від прізвища місцевого поміщика Яновського.

Крім того, 290 народних обранців підтримали перейменування села Рябухіне Нововодолазького району Харківської області в Гуляй Поле (відповідно до закону про декомунізацію).

Згідно з інформацією Українського інституту національної пам’яті, після встановлення радянської влади в Харківській області село Гуляй Поле було перейменовано в село Рябухіне (в честь першого голови створеного більшовиками сільської ради Рябухи, який нібито “загинув від рук куркулів”). Гуляй Поле – історична назва цього населеного пункту.

Парламентарії також 295 голосами перейменували село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області в село Миколаївка. Це також сталося в рамках декомунізації.

За даними Інституту національної пам’яті, в серпні 1920 року село Ленівка в честь більшовика Мелехова Н.С. було перейменовано в Мелихівці. Мелехов був командиром “загону по боротьбі з Куркульським бандитизмом”.

Крім того, село Текучі Косівського району Івано-Франківської області на прохання місцевих жителів було перейменовано в село Текуча. Таке рішення підтримали 308 нардепів.

Йдеться про повернення населеному пункту історичної назви. Так, найменування Текучі з’явилося тільки в 1987 році. У всіх історичних матеріалах з 1620 року до середини XX століття цей населений пункт мав назву Текуча.

Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення міської ради про повернення декоммунізірованному проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ