СТБ прокоментував скандал на Євробаченні та відповів на головні запитання глядачів

Представники українського телеканалу СТБ, транслятора Національного відбору на Євробачення-2019, прокоментували скандал навколо відбіркового етапу та відповіли на головні запитання глядачів.

Як зазначили на каналі, там хочуть “розставити всі крапки над “і” і виключити хибні уявлення громадськості та ЗМІ про те, як проводиться Національний відбір на Євробачення.

“Маємо наголосити, що 4 роки СТБ проводить Нацвідбір згідно з Правилами, затвердженими НСТУ. СТБ проводить відбір та його трансляцію за власний кошт. Три роки ми надавали підтримку переможцю Національного відбору. Ця підтримка, зокрема, включала підготовку номеру та інший супровід під час поїздки та його участі у конкурсі <…> За цей час Національний відбір, без перебільшення, став головною подією року, до якої прикуто увагу не тільки в Україні, а й поза її межами”.

“Непідписання угоди між MARUV, за яку у фіналі проголосувала більшість глядачів, та Суспільним — це сигнал про те, що треба змінювати правила відбору. Необхідно опрацювати та зафіксувати засадничі принципи партнерства заради уникнення подібних випадків у майбутніх Нацвідборах. А саме:

1. Ми прагнемо організовувати та проводити чесний і прозорий конкурс з метою відбору найкращої пісні, яка представлятиме Україну на Євробаченні. 2. Усі умови, які виконавець пісні має підтвердити у випадку перемоги у Нацвідборі, мають бути повідомлені йому до подачі заявки для участі у конкурсі. Будь-які додаткові умови чи зміна умов під час проведення відбору — забороняється”.

У документі представники каналу навели головні запитання глядачів та відповіді на них:

Хто встановлював правила проведення Національного відбору на Євробачення?

“Правила проведення Національного відбору на Євробачення прописані в Угоді між телеканалом СТБ та НСТУ, та затверджені НСТУ. Згідно з правилами, СТБ проводить якісний та прозорий Національний відбір представника України у партнерстві з НСТУ та за власний кошт, при цьому Суспільний мовник, як член ЄМС, контролює проведення Національного відбору, забезпечує повну прозорість та дотримання правил конкурсу. Всі 4 роки ми суворо дотримуємося цих Правил”.

Як відбувається відбір артистів у прямі ефіри?

“СТБ протягом першого етапу відбору (позаефірного) приймає від артистів заявки на участь та перевіряє пісні, але не має права самостійно вирішувати, хто саме проходить у прямі ефіри. За кілька днів після завершення першого етапу ми призначаємо зустріч, під час якої надаємо НСТУ кращу вибірку заявлених пісень. Цей список зазвичай перевищує необхідну кількість. Колеги передивляються і затверджують тих артистів, хто проходять у другий етап (прямі ефіри Національного відбору). Також НСТУ затверджує список членів журі”.

Як у відборі опинилася MARUV?

“Цього року ми отримали 860 пісень. З них був сформований пріоритетний список, з якого і були обрані 16 півфіналістів. Коли напередодні жеребкування з’ясувалося, що TAYANNA відмовляється від участі у відборі, нам довелося терміново узгоджувати заміну. Кандидатуру MARUV напередодні жеребкування також погодив представник НСТУ”.

Чи є у Правилах проведення Національного відбору на Євробачення вимога про відсутність в учасника гастролей у РФ?

“Ні, у Правилах немає жодного пункту, який стосується громадянської позиції учасника відбору, його гастролей у РФ, професійних чи родинних зв’язків. За 4 роки необхідність внесення такого пункту не ставилася. Цьогорічні обговорення наочно демонструють, що у нас є серйозний запит стосовно того, який артист може чи не може представляти Україну на міжнародному конкурсі Євробачення. Так, цей момент потребує врегулювання, аби не допустити подібних дискусій під час майбутніх Нацвідборів. При цьому одразу виникають три питання: 1) якою має бути процедура перевірки артистів та їхніх родин на громадянську позицію, графік гастролей, приватні концерти, співпрацю з російськими музикантами тощо; 2) чи відповідає вона демократичним підходам, прийнятним для цивілізованого суспільства; 3) хто буде це робити? Адже завдання телеканалу — виробництво і трансляція, а перевіряти мають інші служби”.

Що відбувається із переможцем Національного відбору після фіналу? І що це за “кабальні” умови договору НСТУ і переможця?

“Після того, як у фіналі Національного відбору країна обирає переможця, ми передаємо його НСТУ. Подальшу комунікацію, узгодження переможця і, зокрема, підписання всіх угод, Суспільне веде безпосередньо з артистом. Як виглядає цей договір, які пункти і вимоги він включає, чи різняться ці угоди щороку — нам невідомо”.

Хто тепер поїде на Євробачення?

“Це залежить виключно від рішення Суспільного мовника”.

Чи проводитиме СТБ Національний відбір наступного року?

“Враховуючи наявну ситуацію, ми будемо розміркувати над тим, чи є сенс надалі брати участь у проведенні Національного відбору на Євробачення”.

Хто поверне глядачам гроші за відправлені смс?

“Телеканал СТБ готовий підрахувати кошти, витрачені у фіналі глядачами на смс-голосування та передати їх на благодійність”.

Нагадаємо, що співачка Анна Корсун і НСТУ (Національне суспільне телебачення України), згідно з офіційною заявою другого, “не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі”. Зі свого ж боку артистка поскаржилася на “кабальні” умови організації.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ