Транзит газу РФ по Україні побив 7-річний рекорд

Транзит російського газу по території України досяг рекордного рівня і з початку року склав понад 80 мільярдів кубометрів, повідомляє прес-служба “Укртрансгазу”.

“За станом на 13 листопада 2017 року оператор української газотранспортної системи протранзитував до європейських країн рекордні за останні сім років 80,8 мільярда кубів природного газу в 2017 році”, – повідомляється на сайті компанії.

При цьому, за даними компанії, загальний обсяг транзиту за 12 місяців минулого року склав 82,2 мільярда кубів, а за аналогічний період 2016 року – 68,8 мільярдів кубів газу, що на 15% або 12 мільярдів кубів менше, ніж в поточному році .

Найбільші обсяги транзиту, за даними компанії, в цьому році російський “Газпром” замовляв в зимовий період (в січні – 8,9 мільярда кубів) і під час зупинки на ремонт обхідного підводного газопроводу “Північний потік” (в серпні і вересні – 8, 8 мільярда і 8,4 мільярда кубів відповідно).

“При цьому ПАТ” Газпром” систематично не виконує технічні зобов’язання за контрактом на транзит газу з НАК” Нафтогаз України “щодо дотримання тисків газу”, – заявляє компанія.

ІНШІ НОВИНИ