Як правильно обрати пансіонат для літньої людини

Мабуть, чимало людей у наш час погодяться, що тривале проживання з літньою особою пов’язане з низкою труднощів, як для родича, який здійснює догляд, так і для самої людини старшого віку. Літній родич з роками стає більш слабкішим, все частіше потребує регулярного медичного догляду, який нелегко організувати в домашніх умовах. Також доволі часто людина похилого віку відчуває себе тягарем для близьких,
які доглядають за нею. В період війни деякі люди зіткнулися з іншою проблемою: їм
потрібно було виїхати закордон або в іншу частину країни, а близька їм людина старшого віку не хотіла переїжджати або просто фізично не могла цього зробити.
Багато людей у всіх цих ситуаціях знайшли спільне рішення – помістити свого родича в
пансіонат для людей похилого віку. Але як обрати такий варіант закладу, де близька
вам людина почувала би себе комфортно і отримувала гарний догляд? Давайте розберемося в цьому питанні.

Як правильно вибрати будинок для престарілих?

Є низка критеріїв, які потрібно брати до уваги, щоб знайти гідний варіант.

Умови проживання.

Житловий комплекс повинен мати хороший ремонт, необхідну побутову техніку. Хоча більшість установ на своєму сайті розміщують фотогалерею, бажано приїхати особисто, щоби оцінити обстановку, в якій буде проживати літня особа. Атмосфера в закладі не повинна ні в якому разі нагадувати лікарню. Погодьтеся, що свіжий ремонт, гарні меблі будуть налаштовувати рідну для вас людину на позитивні думки. Домашній затишок сприятиме швидкому звиканню до нового житла та викличе відчуття дому. Також зверніть увагу на вигляд та настрій людей, які там проживають. Якщо літні люди в пансіонаті жартують або співають – це гарний показник.

Кваліфікація персоналу.

Знайомство з працівниками пансіонату сформує вашу думку про установу. Якщо ставлення до пенсіонера буде неналежним, то сучасний інтер’єр вже не матиме ніякого значення. Також персонал має виявляти не тільки турботу до літньої людини, але й мати спеціалізовану освіту та достатній досвід роботи. Приватні пансіонати зазвичай дуже відповідально ставляться до підбору кадрів, приймаючи на роботу тільки досвідчених, терплячих, доброзичливих працівників. Великим плюсом є наявність в установі молодшого медичного персоналу.

Обладнання та інвентар будинку для престарілих.

Перед тим, як вибрати заклад, розпитайте персонал, чи оснащено приміщення необхідними зручностями для людей з обмеженими можливостями і осіб похилого віку: як от поручнями, пандусами, інвалідними візками, ходунками, стільцями для душу тощо. Погодьтеся, що передаючи комусь опіку над нашою близькою людиною, ми розраховуємо, що нашим рідним в пансіонаті буде не менш комфортно, ніж удома.

Відгуки про заклад.

Оскільки на сайті компанії навряд чи будуть розміщені негативні відгуки, зверніться до сторонніх ресурсів, щоби отримати об’єктивну інформацію. Також зверніть увагу скільки років вже функціонує цей заклад.

Чи працює установа легально.

Якщо ви обираєте пансіонат для літньої людини, обов’язково зверніть увагу, чи є він у Реєстрі надавачів соціальних послуг Міністерства соціальної політики України. Варто зазначити, що цінник легальних приватних геріатричних пансіонатів зазвичай стартує від 10 тисяч гривень на місяць і може досягати 30 тисяч гривень (при особливому догляді).

Безпека постояльців.

Навідавшись до будинку для літніх людей, зверніть увагу на пожежну, санітарно-епідеміологічну безпеку, а також на систему охорони і відеоспостереження. Все це додасть відчуття захищеності і безпеки вам і вашому родичу.

Харчування у пансіонаті.

Меню повинно бути дієтичним, але різноманітним і збалансованим. Дізнайтеся скільки разів на день буде харчуватися ваш літній родич (оптимально – 4 рази), а також яким чином готується їжа.

Дозвілля у закладі.

Зверніть увагу на наявність заходів для літніх людей: чи надають їм можливість займатись улюбленим хобі, чи є настільні ігри, чи організовуються в закладі рекреаційні заходи. Важливо, щоби рідна людина не почувала себе самотньою.

Пансіонати Life-House – догляд за літніми людьми європейського рівня

Приємно усвідомлювати, що в Україні з’являються сучасні пансіонати, які відповідають вище зазначеним показникам. Гарним прикладом є мережа приватних пансіонатів для
літніх людей Life-House. Вже 6 років керівництво і персонал мережі старанно турбуються про своїх постояльців, надаючи їм гідні умови проживання та догляду. Під
час війни вони показали себе з найкращої сторони, саможертовно піклуючись про
літніх людей, які проживають в комплексах компанії Life-House.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ