Зварювання кузова автомобіля: чи можна зробити своїми руками і як підготуватися

Кузов автомобіля піддається впливу несприятливих зовнішніх факторів. Пил, бруд, опади, реагенти прискорюють знос металу. Вібраційне навантаження теж не сприяє довговічності конструкції. З часом на кузові зʼявляються тріщини та отвори, які потребують своєчасного ремонту. Позбутися дрібних дефектів можна за допомогою зварювання. Якщо у вас є придатне приміщення, інвентар та навички зварювальника, роботу можна виконати своїми руками.

Що можна полагодити за допомогою зварювання?

Технологічний процес зварювання ефективний для усунення дрібних дефектів на кузові та інших конструкційних елементах автомобіля.

Що можна зробити:

 • відремонтувати дверні петлі;
 • полагодити раму та днище;
 • відремонтувати блоки та головки циліндрів;
 • зварити впускний та випускний колектор, клапани та напрямні втулки;
 • привести до ладу радіатор.

Якщо пошкодження кузова мають масштабний характер, зварювання не допоможе.

Як підготуватися до роботи

Зварювання — це досить відповідальний процес, тому його не проводять будь-де. Треба ретельно підготувати приміщення, авто та спецодяг. Тільки після цього до справи залучаються зварювальні напівавтомати.

Вимоги щодо оснащення робочого місця:

 1. Зварні роботи виконують в окремих боксах з перегородками висотою не менше ніж 1,5 метра.
 2. Якщо ви працюєте в гаражі, спочатку треба ретельно провітрити приміщення, у тому числі й за допомогою примусової вентиляції.
 3. Якщо в кімнаті підвищений рівень вологості, треба подбати про додатковий захист від ураження струмом. Виконавець повинен одягти гумовий костюм, на підлогу покласти гумовий килимок.
 4. До того, як вмикати апарат, треба перевірити його стан, цілісність дротів, наявність і якість розхідників.
 5. Під час перерви у зварювальному процесі апарат розміщують на діелектричній підставці, яку також треба підготувати заздалегідь.

Як підготувати автомобіль

Надійність зварного шва багато в чому залежить від рівня підготовки поверхні.

Як підготувати кузов до ремонту:

 1. Треба виконати якісну зачистку металу. Обовʼязково видаляють залишки лакофарбового покриття та сліди іржі.
 2. На місця, де буде зварювання, наносять ґрунтовку. Тут важливо не перестаратися, бо надлишки речовини можуть зайнятися або розплавитися, і зварний шов вийде не дуже естетичним.
 3. Важливо, щоб на момент роботи кузов був сухим. Краплини вологи, які можуть трапитися на шляху електрода або проволоки напівавтомата, утворюють порожнечі в металі й роблять шов недостатньо міцним.

Для більшої зручності демонтують усі елементи, які можуть заважати виконавцю. Для безпеки радять знімати акумулятори та паливний бак. Якщо треба зварити саме бак, його обовʼязково демонтують і ретельно пропарюють, щоб у ньому не залишилося слідів пального. Взагалі таку роботу краще довірити професіоналу, бо існує небезпека вибуху, якщо підготовчий етап було проведено недостатньо якісно.

ІНШІ НОВИНИ