Археологи виявили в Перу 1700-літні скелети

Археологи виявили в Перу 1700-літні скелети, у яких були відсутні деякі кістки, так як їх використовували для створення прикрас.

У знайдених 32 скелетів в Перу, що відносяться до культур Моче і Ламбайеке, були відсутні частини нижніх кінцівок. Вчені вважають, що ці люди, багато з яких були дітьми, використовували кістки для виготовлення прикрас. Така практика була поширена в стародавніх цивілізаціях, і маленькі кістки ніг часто перетворювалися в медальйони, які носили члени сім’ї. Дослідники розкопали також 60 великих урн, покритих ковдрами, в яких знаходилися залишки альпака, лам і морських свинок. Деякі з могил містили ткацькі верстати та інструменти для виготовлення текстилю з кістки.

«З 32 могил 23 належать до кінця культури Моче, а дев’ять – до Ламбаеке (Сікан). Перша розвивалася між 100 і 700 роками нашої ери. Назва походить від місця в долині з такою ж назвою, яка була центральним містом для народу Моче. Для народу було характерно виготовлення складної кераміки і коштовностей », – зазначили вчені.

Джерело

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ