Всі моделі зміни клімату показують, що катастрофа стрімко наближається. Але чому?

Існують десятки кліматичних моделей, згідно з якими потепління через зміни клімату на нашій планеті призведе до зростання температур на 3 ° С. Важливо розуміти, що це – катастрофічний прогноз. На перший погляд невелике підвищення температури призведе до затоплених міст, збоїв в роботі сільського господарства і смертельної спеки. При цьому практично у всіх складних кліматичних моделях спостерігається похмура стійкість, яка тривала аж до минулого року. Так, повільно і непомітно деякі моделі почали показувати значне підвищення температур. Вчені, які відточували ці системи, використовували ті ж припущення про викиди парникових газів, що і раніше, проте на цей раз результати виявилися набагато гіршими. Деякі моделі прогнозують зростання температур не менше ніж на 5 ° C.

Сценарій катастрофи, що насувається

Як пише видання Bloomberg, дослідники почали збір даних, однак цей процес в кращому випадку займе кілька місяців. Причина для занепокоєння полягає в тому, що ці самі моделі успішно прогнозували зміну клімату протягом півстоліття. Отримані результати, як і раніше відповідають всім основним науковим, політичним і приватним кліматичним цілям і дискусій, включаючи шосту енциклопедичну оцінку Міжурядової групи ООН зі зміни клімату (МГЕЗК), яка буде опублікована в 2021 році. Поки що ситуація виглядає так, що якщо людство не вживе ніяких дій щодо зміни клімату, у нас буде менше часу, щоб уникнути гірших наслідків.

Проте, деякі дослідники переконані, що існує висока ймовірність того, що моделі показують неправильні результати або вони були невірно розшифровані. Невизначеність в тому, як читати моделі, підкреслює одну з центральних проблем зміни клімату. З одного боку, політики і представники громадськості звертаються до вчених, щоб дізнатися як запобігти руйнівним посухам та хвилі спеки. При цьому не існує однозначної відповіді на питання про те, як скоро відбудуться ті чи інші зміни. За допомогою кліматичних моделей дослідники перевіряють ідеї про вплив танення крижаного покриву, вологості грунту і хмар і інших чинників. В даний момент існує більше ста моделей, що використовуються для прогнозування взаємозв’язку між вуглекислим газом і потеплінням,

На створення кліматичних моделей, які виконують надзвичайно складні обчислення потрібна величезна кількість часу. Необхідно врахувати велику кількість даних, які взаємодіють між собою і на ранніх етапах внести корективи для усунення неполадок. Так, зовсім недавно ми розповідали вам про те, що всі існуючі кліматичні моделі не враховують танення вічної мерзлоти. І це, як ви можете здогадатися, є великою проблемою. У минулому році моделі, які використовуються в головних кліматологічних інститутах світу, почали показувати незвичайні дані. Причина того, що відбувається залишається невідомою.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ