В Японії може з’явитися новий острів

У Тихому океані знаходиться вулканічний острів Нішиносіма, який зараз переживає «потужний стрибок зростання». З середини червня активність на острові настільки зросла, що він збільшив свій південний берег на 150 метрів!

Безлюдний острів знаходиться в 130 кілометрах від найближчого населеного пункту і є вершиною величезного підводного вулкану. Коли той тільки почав вивергатися, острів був всього 370 метрів в ширину, поки виверження, що почалися в 1973 році, не утворили кілька нових острівців, які в кінцевому підсумку об’єдналися.

Жахливі виверження періодично показували певну циклічність і постійно збільшували площу острова. В внаслідок злиття кількох шматочків вулканічної суші острів виріс в 12 разів у порівнянні з початковим розміром в період тільки з 2013 по 2015 рік!

Нісіносіма в 1978 році

Так острів жив своїм життям і ось 29 червня повітряна розвідка берегової охорони Японії виявила чорний дим і магму, що вивергаються з центрального кратера. Це говорить про те, що активність вулкана різко зросла.

Нішиносіма острів

Острів в 2016 році

3 липня попільний шлейф піднявся до 4 600 метрів над рівнем моря, а на наступний день вулкан викинув попіл на висоту 7 900 – 8 500 м – це найвищий показник з тих пір, як він вийшов зі сплячки в 2013 році.

Кендзі Ногамі, вулканолог з Токійського технологічного інституту, який стежить за Нішиносімою з 2013 року, каже, що вулканічний острів розташований просто над величезним запасом підземної магми. Це означає, що лава, ймовірно, буде продовжувати витікати, ще більше збільшуючи розмір острова.

«Маленький острів значно зріс під час нинішнього виверження», – говорить геолог Елізабет Коттрелл. «Насправді майже всі острови в західній частині Тихого океану вулканічні, включаючи Японський архіпелаг. Це просто нагадування про те, що кожен новий континент починається з вибуху, подібного до того, який ми спостерігаємо зараз в Нішиносімі».

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ