Знайдено сліди невідомого масового вимирання перед ерою динозаврів

Вчені з Китаю та США виявили сліди раніше невідомого масового вимирання. Воно відбулося 233 мільйони років тому і дозволило динозаврам захопити планету, повідомляє Science Advanced.

Це відкриття зробили в ході хімічного аналізу порід та скам’янілостей. Дослідження показало, що катаклізм почався через вулкани на території сучасної Канади. Вони викинули в атмосферу величезну кількість парникових газів, що призвело до глобального потепління.

Вважалося, що за останні 500 мільйонів років на Землі відбулося п’ять масових вимирань. Кожне з них справило глибокий вплив на еволюцію живих істот.

Шосте вимирання, яке отримало назву Карніанского епізоду, судячи з усього, не стало винятком. Вчені звернули увагу, що відкладення того часу свідчать про аномально високу кількість опадів. Вологий період тривав близько мільйона років.

Зміна клімату призвела до загибелі приблизно 33% морських видів. Постраждали і наземні екосистеми, оскільки рослинність після змін виявилася непридатною для харчування багатьох родин.

Але ці умови, за словами вчених, стали «вікном можливостей» для динозаврів. На той момент вони існували близько 20 мільйонів років, але були досить нечисленні, а масове вимирання дозволило їм зайняти звільнені екологічні ніші. Вчені вважають, що тоді ж виникли і перші крокодили, ящірки і ссавці, а також коралові рифи і хвойні ліси.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ