Названі нові штрафи за порушення ПДР в Україні

Кабмін подав законопроект про зміни в правилах дорожнього руху . У ньому з’явилися нюанси, які раніше не озвучував глава МВС Арсен Аваков. Зокрема, за перевищення швидкості на 10 км (тобто за їзду 60 км / год) водієві загрожує штраф в 340 грн. Нагадаємо, зараз за перевищення швидкості до 20 км немає покарання. А за перевищення швидкості на 50 км – штраф 3400 грн. Якщо водій зник з місця ДТП, то йому загрожує штраф 3400 грн (було 255 грн) або позбавлення прав на півроку (раніше ще передбачалися і виправні роботи до 40 годин).

Окремо прописано і те, як копи повинні проводити огляд водія на алкоголь. Причому вони це можуть зробити просто так, якщо поведінка водія здалася підозрілою. Сам процес повинні знімати на відео, а якщо немає можливості, то залучати двох свідків. За ДТП з легкими або середньої тяжкості ушкодженнями, де водій був п’яний, загрожує термін до трьох років. У разі тяжких ушкоджень або смерті потерпілого – термін від 4 до 10 років для водія, який не був п’яний. А якщо в крові виявлять алкоголь або наркотики – від 7 до 12 років.

Крім того, прописані правила як потрібно поводитися в разі зупинки поліцейським авто . Водії зобов’язані передати (а не тільки показати) йому свої документи, вимкнути авто і вийняти ключ, покласти руки на кермо і не виходити з авто поки поліцейський не дозволить. Якщо в авто є пасажир, то він теж не повинен виходити поки не дозволить поліцейський. За відмову передати документи поліцейському штраф 10200 грн. Також поліцейський має право оглянути авто: заглянути в багажник, салон, під капот, подивитися номер кузова, оглянути причіп.

ІНШІ НОВИНИ